logo itpoint.cz

NEXTRA poskytuje ICT služby Norské správě veřejných komunikací

Nové IP VPN řešení propojí 300 míst v jednu virtuální privátní síť. IP VPN přináší řadu funkcí jako je jednotná síť, přístup zaměstnanců ke službám jako je e-mail, intranet a interní systémy, a to jak v práci, tak doma nebo na cestách

Společnost Telenor Business Solutions (TBS) - NEXTRA podepsala dva kontrakty týkající se poskytování datových komunikací a řízených IT služeb společnosti Norwegian Public Roads Administration (Norská správa veřejných komunikací). Smlouva na tři roky dosahuje hodnoty 134 milionů norských korun (cca 548 milionu Kč) a zahrnuje dosud největší dodávku IP VPN v Norsku.

Nové IP VPN řešení propojí 300 míst v jednu virtuální privátní síť. IP VPN přináší řadu funkcí jako je jednotná síť, přístup zaměstnanců ke službám jako je e-mail, intranet a interní systémy, a to jak v práci, tak doma nebo na cestách.

Společnost Telenor Business Solutions - NEXTRA zároveň podepsala dohodu o poskytování řízení nových IT a komunikačních systémů pro novou produkční společnost AS Vegproduksjon, která se od Norské správy veřejných komunikací oddělí v roce 2003. Společnost Telenor Business Solutions - NEXTRA bude zajišťovat hardware, operační systémy a databáze, stejně tak jako poskytne novou veřejnou síť Wide Area Network (WAN). Smlouva se týká více než 800 uživatelů na 250 různých místech. Smlouvy jsou podepsány na dobu tří let, s celkovou hodnotou odhadovanou na 134 milionů norských korun.

"Tato dohoda nám poskytne ICT řešení, které podporují naše hlavní aktivity. Vždy jsme hledali možnosti jak skrze výhody různých technologií zlepšit způsob naší práce," uvedl Haldor I. Tryggestad z Norské správy veřejných komunikací.

"Tento kontrakt je pro Telenor Business Solutions velmi důležitým krokem. Dokazuje naši schopnost spojit komunikace a řízené IT služby do vysoce konkurenceschopného celkového řešení. Je to velký průlom i pro IP VPN jakožto technologii. Vzrůstající počet podniků a společností si uvědomuje výhody nabízené tímto způsobem řešení datových komunikací a my věříme, že někteří velcí hráči budou následovat," uvedl Morten Lundal, generální ředitel společnosti Telenor Business Solutions.

 www.nextra.cz

Článek ze dne 11. července 2002 - čtvrtek