logo itpoint.cz

Nextra TBS zajistí bezdrátové spojení pro British Petroleum

Řešení NEXTRA/TBS umožní společnosti BP a jejím zaměstnancům, obchodním zástupcům, zákazníkům a obchodním partnerům využívat při práci s notebookem nebo kapesním počítačem výhody vysokorychlostního bezdrátového připojení. BP si od řešení NEXTRA/TBS slibuje především snížení nákladů a lepší kontakt se zaměstnanci, zákazníky a externími spolupracovníky.

NEXTRA/TBS (Telenor Business Solutions) a ropná společnost British Petroleum (BP) uzavřely smlouvu na zřízení a provoz bezdrátových sítí pro vedení společnosti BP ve Stavangeru. To si od řešení NEXTRA/TBS slibuje především snížení nákladů a lepší kontakt se zaměstnanci, zákazníky a externími spolupracovníky.

"Díky komunikaci pomocí bezdrátových technologií mohou společnosti nejen zjednodušit práci svým zaměstnancům, obchodním zástupcům a zákazníkům, ale také výrazně snížit své náklady," uvedl So-ren Asger Ravn, viceprezident pro záležitosti ve střední a východní Evropě společnosti NEXTRA/TBS. "Společnost BP si tyto výhody uvědomila velmi rychle a my předpokládáme, že mnohé další ji budou následovat," dodal Ravn.

Řešení NEXTRA/TBS umožní společnosti BP a jejím zaměstnancům, obchodním zástupcům, zákazníkům a obchodním partnerům využívat při práci s notebookem nebo kapesním počítačem výhody vysokorychlostního bezdrátového připojení. "Od bezdrátové komunikace prostřednictvím sítí NEXTRA/TBS si slibujeme především snížení nákladů. Dříve jsme totiž museli našim obchodním zástupcům kupovat nové počítače, ale díky nové bezdrátové komunikaci budou moci pracovat s vlastními přístroji," řekl Tor Minsaas, Data manager BP. "K firemním sítím se budou připojovat prostřednictvím bezdrátových technologií nebo Internetu s využitím virtuální privátní sítě," doplnil Minsaas.

Virtuální privátní sítě (VPN) integrují podporu nových aplikací náročných na bezpečnost a objem přenášených dat s velkou šířkou přenosového pásma. Kombinací otevřené technologie IP s vysokou úrovní zabezpečení poskytují stejný komfort jako nákladné plně privátní sítě.

Základem je vytvoření virtuální privátní sítě zákazníka jako základního komunikačního systému celé firmy. Spojením vysokého stupně zabezpečení nejmodernější technologií Cisco s existujícími elementárními telekomunikačními službami vzniká nad páteřní sítí vysoce výkonné prostředí intranetu a extranetu.

 www.nextra.cz

Článek ze dne 4. září 2002 - středa