logo itpoint.cz

NEXTRA vítá rozhodnutí ČTÚ o poskytování služeb na technologii ADSL

Podle vyjádření GŘ společnosti bude mít pozitivní dopad nejen na právě probíhající liberalizaci, ale v konečném důsledku toto rozhodnutí ocení také zákazníci. Budou totiž moci využít zdravého konkurenčního prostředí na telekomunikačním trhu a budou si moci vybrat nabídku operátora, která bude nejlépe odpovídat jejich telekomunikačním potřebám.

Rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu o povinnosti Českého Telecomu zastavit nabízení a poskytování služby IOL Platinum (součástí je i širokopásmový přístup s využitím technologie xDSL) je jediným správným řešením současné situace.

Český Telecom, a. s., totiž doposud nezveřejnil velkoobchodní nabídku na využití širokopásmového přístupu s využitím technologie xDSL, i zde tak docházelo ke zneužití monopolního postavení společnosti Český Telecom, a. s., na českém telekomunikačním trhu.

Díky zdrženlivému přístupu zástupců monopolního operátora jsme nemohli připravit naši nabídku, čímž jsme se dostávali do velmi nepříjemné situace. Překvapila nás také samotná komunikace pozastavení těchto výhod, které Českému Telecomu z provozu služeb xDSL plynuly, neboť jsme tuto informaci dosud neobdrželi oficiální cestou.

Věřím ale, že verdikt ČTÚ bude mít pozitivní dopad nejen na právě probíhající liberalizaci, ale v konečném důsledku toto rozhodnutí ocení také zákazníci. Budou totiž moci využít zdravého konkurenčního prostředí na telekomunikačním trhu a budou si moci vybrat nabídku operátora, která bude nejlépe odpovídat jejich telekomunikačním potřebám.

Vít Šubert,
generální ředitel a jednatel NEXTRA Czech Republic

 www.nextra.cz

Článek ze dne 4. července 2002 - čtvrtek