logo itpoint.cz

Nokia 3410 přináší technologii Java pro masový trh

Společnost Nokia uvedla nový telefon kategorie "expression" Nokia 3410, který podporuje aplikační platformu Java™ 2 Micro Edition (J2ME™) a umožňuje uživatelům stahovat si nové vzrušující a zábavné aplikace.

Společnost Nokia uvedla nový telefon kategorie "expression" Nokia 3410, který podporuje aplikační platformu Java™ 2 Micro Edition (J2ME™) a umožňuje uživatelům stahovat si nové vzrušující a zábavné aplikace. Dalšími novými vlastnostmi jsou 3D grafický engine a editor obrázků. Zahájení dodávek telefonu Nokia 3410 v Evropě a Africe je plánováno na druhé čtvrtletí letošního roku.

"Nokia 3410 je náš první masový produkt, který umožňuje nezávislým vývojářům softwaru nabízet zákazníkům aplikace v jazyce Java. Technologie Java je významná otevřená platforma, která globálnímu spotřebnímu trhu přináší možnost bohatších interaktivních služeb. Letos budeme svědky toho, jak technologie Java obsadí celé naše produktové portfolio a podnítí inovace a zájem mezi společnostmi v odvětví, vývojáři i zákazníky. Teď už nic nestojí v cestě představivosti při vytváření nových interaktivních aplikací," řekl Seppo Laukkanen, viceprezident Nokia Mobile Phones pro management produktů.

Java 2 Micro Edition (J2ME) je verze jazyka Java pro malou spotřební elektroniku. Platforma J2ME telefonu Nokia 3410 je založena na profilu Mobile Information Device Profile 1.0 (MIDP 1.0), který poskytuje základní funkčnost pro vytváření atraktivních mobilních aplikací. Uživatelé telefonu Nokia 3410 si mohou své přístroje personalizovat stahováním nových aplikací Java jako her, virtuálních zvířátek a animací prostřednictvím wapového prohlížeče telefonu. Nokia 3410 má pro aplikace Java vyhrazeno 150 kB paměti.

Aby zábavy a vzrušení nebylo málo, Nokia 3410 přináší také animované trojrozměrné spořiče displeje. Uživatelé si je budou moci stahovat pomocí WAPu z klubu Club Nokia. Nástroje na vytváření 3D animovaných spořičů displeje jsou pro vývojáře k dispozici na www.forum.nokia.com .

Telefon Nokia 3410 obsahuje pět her: Space Impact, Bantumi, Snake II, Bumper, Link5 a jednu předinstalovanou hru v jazyce Java, kterou lze smazat. Dále Nokia 3410 nabízí nový editor obrázků, který vám pomůže při vytváření a úpravách obrázků a také usnadní jejich sdílení s přáteli. Vyměnitelné kryty XpressTM-on pro telefon Nokia 3410 se budou prodávat ve vybraných maloobchodech.

Další vlastnosti telefonu Nokia 3410

 www.nokia.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 20. března 2002 - středa