logo itpoint.cz

Nokia 6310i - výkonný telefon světové třídy pro mobilní profesionály

Nokia 6310i je třípásmový mobilní telefon, který funguje na pěti kontinentech v sítích GSM 900/1800/1900, poskytuje přístup k WAPu přes GPRS, rychlé datové přenosy technologií HSCSD a dokonalejší konektivitu díky integrovanému rozhraní Bluetooth. Navíc Nokia 6310i podporuje stahování osobních aplikací Java™. Dodávky by měly být celosvětově zahájeny ve druhém čtvrtletí 2002.

Společnost Nokia uvedla nový produkt v kategorii svých klasických telefonů. Nokia 6310i je třípásmový mobilní telefon, který funguje na pěti kontinentech v sítích GSM 900/1800/1900, poskytuje přístup k WAPu přes GPRS, rychlé datové přenosy technologií HSCSD a dokonalejší konektivitu díky integrovanému rozhraní Bluetooth. Navíc Nokia 6310i podporuje stahování osobních aplikací Java™. Dodávky by měly být celosvětově zahájeny ve druhém čtvrtletí 2002.

"Mobilní telefony se stále více používají jako osobní nástroje na organizaci pracovního i soukromého života. Technologie Java přinese do mobilních telefonů bohatý výběr interaktivních, dynamických aplikací a služeb. Mobilní profesionálové získají ze svých telefonů maximální užitek, protože si budou moci pohodlně stahovat aplikace, které potřebují. Technologie Java představuje otevřenou a bohatou platformu pro kreativní potenciál vývojářů aplikací po celém světě," řekl Jouko Häyrynen, viceprezident Nokia Mobile Phones pro Forum Nokia.

Technologie Java doplňuje WAP o další vlastnosti a funkčnost. Nokia 6310i podporuje standard Java 2 Micro Edition (J2ME™), verzi Javy vytvořenou pro malou spotřební elektroniku. Java platforma telefonu Nokia 6310i je založena na profilu Mobile Information Device Profile 1.0 (MIDP 1.0), který umožňuje vývojářům aplikací vytvářet atraktivní aplikace pro mobilní zařízení.

Uživatelé telefonu Nokia 6310i budou mít možnost stahovat si nové druhy grafických interaktivních her, pracovních aplikací i rozšiřujících funkcí terminálu. Tyto aplikace Java bude možné stahovat přes WAP nebo z počítače pomocí softwaru Nokia PC Suite. Ke stažení budou aplikace jako interaktivní mapy, konvertory měn a měrných jednotek, dvoujazyčné konverzační příručky, hry a tréninkové kalendáře pro sportovce.

Společnost Nokia bude předvádět atraktivní aplikace Java na telefonu Nokia 6310i s předními evropskými operátory T-Mobile a Telefónica Moviles na veletrhu CeBIT 2002.

Nokia 6310i je vybavena aplikací mobilní peněženky, která umožňuje zákazníkům provádět pohodlné a spolehlivé transakce prostřednictvím WAPu. Bezpečnostní modul Wireless Identity Module (WIM) umožňuje uživatelům digitálně podepisovat jejich transakce. S mobilní peněženkou lze snadno nakupovat na WAPových službách, kde za nákupy platíte platební kartou. Aplikace peněženky podporuje standard Electronic Commerce Modeling Language (ECML). ECML je otevřený internetový standard (IETF RFC 2706) pro digitální peněženky a online obchody, který usnadňuje automatickou výměnu transakčních informací.

Další vlastnosti telefonu Nokia 6310i

 www.nokia.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 14. března 2002 - čtvrtek