logo itpoint.cz

Nokia 8910 - telefon s dokonalou konstrukcí, titanovým pouzdrem a vyspělými funkcemi

Nokia 8910 se stane novou modlou mezi mobilními telefony pro ty, kdo mají vytříbený vkus a dovedou ocenit kvalitu a styl - dodávat na náš trh se bude od 2. čtvrtletí roku 2002.

Společnost Nokia představila nový mobilní telefon špičkové kategorie, který je ztělesněním technické dokonalosti, vytříbené elegance a pokrokové funkcionality. Dokonale vyhoví jedincům, kteří v životě oceňují to nejlepší. Telefon Nokia 8910 v sobě sjednocuje jemnou mechaniku a materiály s technologiemi GPRS a Bluetooth. Nokia 8910 se začne dodávat na trh ve 2. čtvrtletí roku 2002.

"Nokia 8910 dává výrazům technická vyspělost a špičkový design nový význam. Jedinečné elegantní provedení a výborné funkční vlastnosti jsou tou příslovečnou tečkou za technickou dokonalostí. Jeho jedinečně elegantní koncepce a povrchová úprava i vyspělá funkcionalita mu dodávají na vytříbenosti. Vysoce kvalitní konstrukce, čisté linie a špičková povrchová úprava jsou odvážným gestem a jsme přesvědčeni, že Nokia 8910 se stane novou modlou mezi mobilními telefony pro ty, kdo mají vytříbený vkus a dovedou ocenit kvalitu a styl," prohlásil Eero Miettinen, konstrukční ředitel skupiny Nokia Mobile Phones.

Nejvýraznějším konstrukčním prvkem, který telefon Nokia 8910 odlišuje, je jeho atraktivní titanové pouzdro. Jeho výhodou je vysoká pevnost při nízké hmotnosti a možnost dokonalé povrchové úpravy. Nokia 8910 je prvním telefonem firmy Nokia, který na vnější pouzdro využívá titanu. Nokia 8910 má také nový a moderní mechanismus otvírání, kdy se telefon vysunuje směrem vzhůru a odhaluje elegantní chromované klávesy. Displej s vysokým rozlišením v odstínech šedé má elegantní bílé podsvícení a nabízí lepší viditelnost.

Telefon Nokia 8910 je vybaven technologiemi WAP (Wireless Application Protocol – bezdrátový aplikační protokol) přes GPRS (General Packet Radio Service – radiový paketový přenos dat) a Bluetooth a nabízí možnost rychlého a pohodlného připojení k mobilním službám. Technologie Bluetooth umožňuje pružnější využití, neboť uživatelům usnadňuje komunikaci i synchronizaci a sdílení dat s ostatními zařízeními, jež jsou kompatibilní s technologií Bluetooth.

K dalším atraktivním znakům telefonu patří dynamická paměť, která inteligentně přiděluje prostor až 500 záznamů telefonního seznamu při vícero jménech a číslech, personalizované vyzvánění pro snadnou identifikaci skupin volajících, ovládání hlasem, záznam hlasu a hlasovou volbu čísla. Všechny tyto funkce usnadňují volání. Nokia 8910 je také vybavena softwarem pro PC s celou řadou aplikací, který umožňuje bezproblémovou synchronizaci kontaktů, diáře a seznamu úkolů i vyspělou správu profilů a zasílání zpráv z kompatibilních PC.

Mezi další funkce telefonu Nokia 8910 patří :

 www.nokia.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 25. února 2002 - pondělí