logo itpoint.cz

Nokia a AT T Wireless rozšíří sítě GSM v Severní Americe

Nokia a AT&T Wireless Services, Inc., dnes podepsání smlouvy na dodávku systémů rádiové sítě GSM/GPRS/EDGE, jež bude podporovat multimediální aplikace a vysokorychlostní paketový přístup k mobilnímu internetu. Podle smlouvy Nokia dodá své základnové stanice UltraSite s podporou technologie EDGE, které řeší rostoucí požadavky současných mobilních sítí na hlasový a datový provoz.

Nokia a AT&T Wireless Services, Inc., dnes podepsání smlouvy na dodávku systémů rádiové sítě GSM/GPRS/EDGE, jež bude podporovat multimediální aplikace a vysokorychlostní paketový přístup k mobilnímu internetu. Nokia jako výhradní dodavatel rádiové přístupové sítě přinese služby další generace na klíčové trhy, na které AT&T Wireless získalo přístup akvizicí společnosti TeleCorp PCS, Inc.

Podle smlouvy Nokia dodá své základnové stanice UltraSite s podporou technologie EDGE, které řeší rostoucí požadavky současných mobilních sítí na hlasový a datový provoz. Jako špičkový produkt v oboru podporuje Nokia UltraSite technologie GSM, vysokorychlostní data HSCSD, GPRS a EDGE. Optimalizací využívání dostupného spektra mohou operátoři s technologií EDGE dosáhnout přenosových rychlostí až 473 Kb/s, což jim umožňuje stavět datové a hlasové sítě s mnohem větší kapacitou.

Nokia rovněž poskytne rozsáhlé služby podpory včetně balíčku služeb Network Deployment Package, který pokrývá implementaci sítě GSM/GPRS/EDGE, řízení a optimalizaci projektů, a Nokia Care Package pro udržování konkurenceschopnosti sítě po jejím spuštění.

Toto rozšíření se týká trhů nedávno koupené společnosti TeleCorp, jejímž bylo AT&T akcionářem a která poskytovala služby ve státech Alabama, Iowa, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Tennessee, Wisconsin, v Portoriku a na amerických Panenských ostrovech. AT&T tak dále posiluje svůj celostátní dosah.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 24. června 2002 - pondělí