logo itpoint.cz

Nokia a Nadace rozvoje občanské společnosti zahájily v ČR program Make a Connection - Připoj se

Cílem programu je pomoci mladým lidem rozvíjet, zlepšovat a upevňovat vztah ke svým rodičům, vrstevníkům, okolní komunitě, ke společnosti, ale svým způsobem i k sobě samým.

Cílem programu je pomoci mladým lidem rozvíjet, zlepšovat a upevňovat vztah ke svým rodičům, vrstevníkům, okolní komunitě, ke společnosti, ale svým způsobem i k sobě samým.

Program Make a Connection - Připoj se, má v České republice dvě patronky :

Nokia a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) zahájily v České republice program Make a Connection - Připoj se. Naše země se tak stala součástí celosvětové iniciativy, na které pod názvem Make a Connection, spolupracuje Nokia a International Youth Foundation (IYF).

Program Make a Connection - Připoj se bude probíhat v pěti pilotních krajích. Za celkové vedení a koordinaci programu bude zodpovídat NROS, na regionální úrovni byla role realizátorů svěřena těmto neziskovým organizacím: Hurá Kamarád v Pardubickém kraji, VITA v Moravskoslezském, Ratolest v Jihomoravském, Dobrovolnické centrum v Ústeckém kraji a Hestia - Národní dobrovolnické centrum v Praze. Jedním z partnerů bude také Nadace Terezy Maxové, která bude program realizovat v rámci dětských domovů po celé republice. Odhaduje se, že projekty mladých lidí by měly mít dopad či přínos pro přibližně 24 000 lidí.

Make a Connection je globální mnohaleté partnerství mezi International Youth Foundation (IYF) a společností Nokia. Jeho cílem je podpora pozitivního rozvoje mladých lidí tím, že jim nabízí příležitost navázat kontakt se svými rodinami, vrstevníky a okolím obecně. Program zlepšuje možnosti vzdělání mladých lidí, pomáhá jim získávat životní zkušenosti a podílet se na životě svých komunit. Národní programy v současné době probíhají v Brazílii, Číně, Německu, Mexiku, na Filipínách, v Polsku, Jižní Africe, Jižní Koreji, Velké Británii a teď i v České republice.

 www.makeaconnection.cz

Článek ze dne 6. června 2002 - čtvrtek