logo itpoint.cz

Nokia bude jako člen Open Mobile Alliance podporovat otevřené standardy a interoperabilitu

Open Mobile Alliance (OMA) přináší otevřené standardy pro mobilní odvětví, které pomáhají vytvářet interoperabilní služby napříč zeměmi, sítěmi operátorů a mobilními terminály a jsou určovány potřebami uživatelů. Tuto organizaci vytvořilo 200 předních světových mobilních operátorů, dodavatelů zařízení a sítí, výrobců informačních technologií a poskytovatelů obsahu.

Téměř 200 předních světových mobilních operátorů, dodavatelů zařízení a sítí, výrobců informačních technologií a poskytovatelů obsahu oznámilo vytvoření nové globální organizace Open Mobile Alliance (OMA). Vůbec poprvé tak celé mobilní odvětví spojilo své síly s pevným záměrem nastartovat novou éru růstu prostřednictvím otevřenosti, interoperability a ekosystému mnoha výrobců.

Open Mobile Alliance spojuje úsilí iniciativy Open Mobile Architecture, která byla spuštěna v listopadu 2001, a předních standardizačních fór v oblasti mobilních služeb. Nová Open Mobile Alliance je důležitým krokem vpřed v rozvíjení široké spolupráce mezi firmami v odvětví, které zajistí uživatelům komfortní zážitky při používání mobilních služeb. Nokia má plný zájem na vytvoření technologické základny pro klíčové aplikace, na které se OMA soustředí, jako prohlížení a stahování obsahu, posílání zpráv a synchronizaci dat. Nokia bude spolupracovat s ostatními členy OMA, aby zajistila interoperabilitu a dostupnost produktů a řešení založených na otevřených standardech.

"Význam tohoto oznámení je srovnatelný s prvním uveřejněním specifikace GSM, která získala nečekanou podporu operátorů a připravila půdu pro největší obchodní úspěch mobilního odvětví v devadesátých letech. Prostřednictvím podobné iniciativy vedoucích společností v hodnotovém řetězci vytvoří OMA specifikace, které jsou nezbytným předpokladem plně funkčního a komerčně solidního systému mobilních služeb s otevřenými, jasně nadefinovanými a interoperabilními aplikačními programovacími rozhraními. Tento globální přístup podpoří inovace a udělá z mobilní platformy atraktivní prostředí pro vývoj služeb a obsahu. Společnost Nokia je potěšena, že základy položené iniciativou Open Mobile Architecture v listopadu 2001 teď přinášejí ovoce," řekl Pertti Korhonen, senior viceprezident společnosti Nokia pro mobilní software.

Open Mobile Alliance má za úkol :

Open Mobile Alliance (OMA) přináší otevřené standardy pro mobilní odvětví, které pomáhají vytvářet interoperabilní služby napříč zeměmi, sítěmi operátorů a mobilními terminály a jsou určovány potřebami uživatelů. Aby bylo možné dále rozšiřovat mobilní trh, budou členské společnosti Open Mobile Alliance spolupracovat na podpoře rychlého, širokého přijetí nejrůznějších nových a dokonalejších informačních, komunikačních a zábavních služeb pro mobilní zařízení. Open Mobile Alliance obsahuje všechny důležité prvky bezdrátového hodnotového řetězce a přispívá k včasnému a účinnému uvádění služeb a aplikací.

Další informace najdete na www.openmobilealliance.org.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 20. června 2002 - čtvrtek

I když neplatíte nejvíc? Do 30 dnů? Vzory textů, emailů, inzerátů. Fungují.
pro neomezený počet zaměstnanců řeší program na Mzdy za 4.498 Kč.
Vyzkoušejte plně funkční CAD programy na 30 dní zdarma! Návody k dispozici.