logo itpoint.cz

Nokia byla vybrána společností mmO2 jako významný dodavatel sítí 3G a GSM

Nokia získala významnou část rádiových přístupových sítí 3G společnosti mmO2 ve Velké Británii, Německu a Irsku.

Společnost mmO2, přední evropský mobilní operátor, přidělil společnosti Nokia významnou úlohu při zavádění služeb třetí generace na třech svých trzích. Nokia dodá minimálně 30 procent vybavení rádiové přístupové sítě 3G pro sítě BT Cellnet (Velká Británie), Viag Interkom (Německo) a Digifone (Irsko), které patří společnosti mmO2. Bude mít také možnost ucházet se o dalších 40 procent rádiové sítě 3G na všech třech trzích.

Kromě toho Nokia zůstane významným dodavatelem technologií GSM pro sítě mmO2. V současné době Nokia zajišťuje většinu implementací rádiových přístupových sítí GSM společnosti mmO2 a v budoucnu bude mít možnost svůj podíl ještě zvýšit.

"Naše posuzování dodavatelů bylo důkladné," říká John Sammaron, technický ředitel společnosti mmO2. "Špičková úroveň produktů rádiové sítě Nokia a možnost využít součinnost s rádiovou přístupovou sítí 2G, kterou nám dodala také Nokia, byly významnými faktory při našem rozhodování. Nemluvě o spolehlivosti společnosti Nokia jako dodavatele. Těší nás, že pokračujeme v našem úspěšném vztahu a těšíme se na další spolupráci v evropském měřítku."

"Výsledek výběru dodavatele sítí 3G pro mmO2 nás potěšil," říká Peter Kühne, senior viceprezident Nokia Networks. "Rozhodnutí pro společnost Nokia svědčí o tom, že hrajeme důležitou úlohu při zavádění technologií 3G na nejvyspělejší mobilní sítě. Podporujeme strategii mmO2 a těšíme se na úzkou spolupráci ve věku 3G. Jsme připraveni dále rozvíjet naši úzkou spolupráci s mmO2 ve všech oblastech a pokračovat tak v obchodním vztahu, který má kořeny už v osmdesátých letech ve Velké Británii."

 www.nokia.cz

Článek ze dne 24. dubna 2002 - středa