logo itpoint.cz

Nokia dodá společnosti mmO2 úplné řešení pro spuštění služby multimediálních zpráv

Nokia byla vybrána jako výhradní dodavatel řešení multimediálních zpráv (MMS) pro všechny evropské sítě společnosti mmO2. Dohoda umožní zákazníkům ve Velké Británii, Irsku, Německu a Nizozemí posílat a přijímat multimediální zprávy spojující text, fotografie, grafiku a zvuk. Dodávky už byly zahájeny a služba by měla být spuštěna během října.

Společnost Nokia byla vybrána jako výhradní dodavatel řešení multimediálních zpráv (MMS) pro všechny evropské sítě společnosti mmO2. Dohoda umožní zákazníkům ve Velké Británii, Irsku, Německu a Nizozemí posílat a přijímat multimediální zprávy spojující text, fotografie, grafiku a zvuk. Dodávky už byly zahájeny a služba by měla být spuštěna během října.

Zákazníci s mobilními telefony podporujícími technologii MMS budou moci vytvářet vlastní multimediální zprávy tvořené osobními fotografiemi, obrázky, zvukovými nahrávkami a textem a posílat je na jiné mobily nebo emailové adresy. Budou mít také přístup na portál O2, kde si budou moci stahovat snímky z fotoalba a banky snímků. Kromě toho bude operátor nabízet široký výběr multimediálních informačních kanálů z oblastí sportu, zábavy, bulváru, zpravodajství, cestování a počasí.

"Nokia prokázala své nasazení a schopnost dodat na míru ušitá řešení a služby, což pro nás bude výhodou při postupném zavádění služeb další generace," vysvětluje Kent Thexton, ředitel marketingu a datových služeb společnosti mmO2.

"Služba MMS umožní našim zákazníkům spontánně posílat a přijímat fotografie a zvukové nahrávky mezi přáteli, rodinnými příslušníky a spolupracovníky," dodává Thexton.

"Nokia věří, že atraktivita služeb a zařízení na posílání multimediálních zpráv povzbudí větší využívání středně rychlých mobilních datových spojení GPRS, což bude pro operátory i poskytovatele obsahu znamenat důležité nové zdroje příjmů," říká Peter Kuhne, viceprezident společnosti Nokia Networks pro globální zákazníky.

"Služba MMS velice obohatí současné služby posílání textových zpráv a způsobí revoluci na trhu mobilních komunikací, který se postupně přibližuje službám třetí generace. Těší nás, že ve spolupráci s mmO2 realizujeme tuto vizi," dodává.

Společnost Nokia dodává své řešení MMS tvořené servery Nokia Multimedia Messaging Center (MMSC), Nokia Profile Server a Nokia Multimedia Email Gateway. Kromě toho poskytne služby implementace, integrace a péče o systém pro udržení konkurenceschopnosti řešení MMS.

V odvětví mobilní komunikace patří Nokia mezi společnosti s nejrozsáhlejšími zkušenostmi s technologií MMS. Zatím má zhruba 30 zákazníků a stále roste počet spuštěných systémů, které pro zákazníky mobilních sítí dělají z multimediálních zpráv realitu.

mmO2 je stoprocentním vlastníkem operátorů mobilních sítí ve čtyřech zemích - Velké Británii, Německu, Nizozemí a Irsku - a předním provozovatelem portálů mobilního internetu. Všechny tyto oblasti podnikání získaly nyní jednotnou značku O2. Kromě toho má společnost provozy na Isle of Man (Manx Telecom).

Společnost mmO2 jako první na světě spustila komerční síť GPRS (nebo 2,5G) a získala licence na mobilní sítě třetí generace (3G) ve Velké Británii, Irsku, Nizozemí a Německu.

mmO2 má zhruba 17,75 miliónů zákazníků a 14 000 zaměstnanců, její tržby v roce končícím 31. března 2002 dosáhly 4,276 miliónů liber. Ve čtvrtletí končícím 30. června 2002 představovaly datové služby 14,6 procent celkových tržeb společnosti ze služeb.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 8. října 2002 - úterý