logo itpoint.cz

Nokia dodává první systém TETRA s IP páteří pro BVG v Německu

Nokia dodá digitální mobilní rádiový systém TETRA pro Berliner Verkehrsbetriebe (BVG). Vůbec poprvé bude jako centrum systému použit nový přepínač DXTip, který umožňuje spojení různých součástí systému Nokia TETRA protokolem IP po páteři založené na IP. Dodávky budou zahájeny v září 2002 a zpočátku bude síť využívat berlínské metro.

Nokia dodá digitální mobilní rádiový systém TETRA pro Berliner Verkehrsbetriebe (BVG). Vůbec poprvé bude jako centrum systému použit nový přepínač DXTip, který umožňuje spojení různých součástí systému Nokia TETRA protokolem IP po páteři založené na IP.

Smlouva mezi společností Nokia a generálním dodavatelem T -Systems International GmbH už byla podepsána. Dodávky budou zahájeny v září 2002. Zpočátku bude síť využívat berlínské metro.

"Digitální mobilní rádiový systém TETRA je cenově nejvýhodnější alternativou, jak splnit funkční požadavky v prostoru metra s inovativní digitální komunikací," poznamenal Holger Seedorf, náměstek BVG pro informace a komunikaci.

"Je pro nás potěšením, že dodáváme systém Nokia TETRA pro BVG," řekl Friedbert Leschny, senior account manager pro systémy TETRA, Nokia Networks Německo. "Tato zakázka dále posiluje pozici společnosti Nokia jako světového lídra v oblasti sítí TETRA."

Na implementaci berlínské sítě TETRA spolupracuje Nokia se společností T-Systems, která dodá pro BVG kompletní řešení tvořené sítí Nokia TETRA, terminály a aplikacemi.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 26. srpna 2002 - pondělí