logo itpoint.cz

Nokia je hlavním dodavatelem sítě 3G pro německý E-Plus a T-Mobile International pro Evropu

Nokia bude exkluzivním dodavatelem Core Network pro 3G operátora E-Plus a T-Mobile International - jednoho z předních mobilních operátorů na světě.

Německý E-Plus vybral společnost Nokia jako hlavního dodavatele sítě 3G

Smlouva hovoří o dodávce důležitých součástí rádiové přístupové sítě UMTS operátora E-Plus a o dodávce celé infrastruktury Core Network.

Přední německý mobilní operátor E-Plus Mobilfunk GmbH & Co. KG vybral společnost Nokia pro dodávku a nasazení své sítě 3G. Nokia bude exkluzivním dodavatelem Core Network pro 3G operátora E-Plus a významným dodavatelem jeho rádiové přístupové sítě (RAN). Tento kontrakt v hodnotě 150 miliónů eur navazuje na téměř desetiletý vztah obou společností.

Kromě síťového vybavení poskytne Nokia také balíček Network Deployment Package, který pokrývá implementaci a správu projektu, a Nokia KeyCare™ Package, který zajistí udržení konkurenceschopnosti sítě po jejím spuštění.

Dodávky budou zahájeny okamžitě a budou zahrnovat vybavení celé Core Network a podstatný díl základnových stanic sítě 3G operátora E-Plus.

Nokia dodá rádiové přístupové sítě 3G pro T-Mobile International v Evropě

T-Mobile International, jeden z předních mobilních operátorů na světě, vybral společnost Nokia jako významného dodavatele infrastruktury pro svou síť 3G WCDMA. První fáze dodávek podle rámcové dohody bude zahájena v blízké budoucnosti.

"Výběr společnosti Nokia je dalším krokem ke spuštění naší evropské sítě 3G WCDMA," řekl Hamid Akhavan, technický ředitel (CTO) společnosti T-Mobile International pro Evropu. "Těšíme se, že při budování základny atraktivních a inovativních služeb 3G pro naše zákazníky budeme spolupracovat se silnými partnery jako Nokia."

"Tato dohoda je významným milníkem v naší spolupráci s T-Mobile International a jsme velmi rádi, že můžeme podporovat tohoto operátora na jeho velice konkurenčních trzích naším účinným a špičkovým řešením 3G WCDMA," řekl Bosco Novák, viceprezident Nokia Networks pro zákaznické operace.

 www.nokia.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 21. března 2002 - čtvrtek