logo itpoint.cz

Nokia představuje nový atraktivní obrazový telefon Nokia 3650

Nokia 3650 s integrovanou kamerou, která ve vysokém rozlišení snímá fotografie a videoklipy, videopřehrávačem a podporou multimediálních zpráv, přináší bohatší vizuální komunikaci v sítích po celém světě. Třípásmový telefon Nokia 3650 funguje na pěti kontinentech ve všech sítích GSM 900/1800/1900. Se zahájením dodávek se počítá začátkem roku 2003.

Nový obrazový telefon Nokia 3650 představila společnost Nokia na akci Nokia Totally Board ve francouzském Marseille a na uváděcí akci pro pacifickou část Asie v Singapuru. Nokia 3650 s integrovanou kamerou, která ve vysokém rozlišení snímá fotografie a videoklipy, videopřehrávačem a podporou multimediálních zpráv, přináší bohatší vizuální komunikaci v sítích po celém světě. Třípásmový telefon Nokia 3650 funguje na pěti kontinentech ve všech sítích GSM 900/1800/1900. Se zahájením dodávek se počítá začátkem roku 2003.

"Nokia s potěšením přidává další obrazový telefon s platformou Series 60 do své široké řady produktů. Svými vizuálními a dynamickými vlastnostmi rozšiřuje Nokia 3650 skvělé zážitky s digitálním obrazem a multimediálními zprávami na globální trh. Je to první telefon s integrovanou kamerou, který se bude prodávat v Severní Americe. Nokia 3650 vyvolá mezi spotřebiteli obrovské nadšení," řekl Juha Putkiranta, senior viceprezident divize Imaging Business Unit společnosti Nokia Mobile Phones.

Aby se uživatelé mohli pohotově "dělit o okamžiky," obsahuje Nokia 3650 integrovanou kameru s rozlišením VGA, velký barevný displej s rozlišením 176x208 pixelů a schopností zobrazit 4096 barev a jedinečnou kruhovou klávesnici s pětisměrnou navigační klávesou. Kamera v telefonu Nokia 3650 umožňuje také zachycovat videoklipy a kromě toho je přístroj vybaven přehrávačem RealOne Player na stahování, přehrávání a streaming videa v reálném čase. Funkčnost MMS umožňuje uživatelům posílat videoklipy, fotografie, text a zvuky na jiné kompatibilní telefony s podporou MMS nebo na e-mailové adresy. Navíc má telefon Nokia 3650 rozsáhlou podporu e-mailu a prohlížeč formátu XHTML, který představuje novou generaci prohlížení obsahu.

Nokia 3650 používá výkonnou a snadno použitelnou platformu Series 60, která je založena na operačním systému Symbian. Technologie Java™ umožňuje uživatelům přizpůsobit si obsah telefonu širokým výběrem aplikací od nezávislých vývojářů včetně aplikací na editaci obrázků a nejrůznějších graficky náročných her. Vývojáři, kteří mají zájem oslovit zákazníky telefonu Nokia 3650, mohou použít Series 60 Software Development Kit pro vývoj aplikací a Nokia Tradepoint nebo Nokia Software Market pro nabídku svých aplikací na trhu. Další podrobnosti, včetně bezplatně dostupného vývojového kitu Series 60 SDK, jsou k dispozici na globálním webu společnosti Nokia pro vývojáře www.forum.nokia.com.

 Nokia 3650 Uživatelé telefonu Nokia 3650 mohou přidávat další zábavu do své každodenní komunikace s digitálními službami společnosti Nokia, například s novými hrami, vyzváněcími tóny a tapetami na pozadí displeje. Služba Photo Zone umožňuje zábavně a jednoduše zacházet s fotografiemi, spravovat je, sdílet a posílat elektronické pohlednice. V duchu sdílení zážitků podporuje telefon Nokia 3650 hraní her s více hráči po infraportu nebo rádiovém spojení Bluetooth.

Nokia 3650 váží 130 g a má 4 MB interní paměti, kterou lze rozšířit paměťovou kartou, aby bylo možné ukládat do telefonu větší množství fotografií, her nebo jiných souborů. Nová kompaktní a lehká baterie Li-Ion s kapacitou 850 mAh poskytuje telefonu Nokia 3650 dobu hovoru až 4 hodiny, výdrž v pohotovostním režimu až 8 dní a rychlejší nabití zhruba za jednu hodinu. Uživatelem měnitelné kryty Xpress-on™ nabízejí majitelům telefonu Nokia 3650 další možnost personalizace. Telefon bude podporovat také nejrůznější volitelné příslušenství pro nabíjení, přenosné příslušenství a bezdrátové příslušenství Bluetooth.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 11. září 2002 - středa