logo itpoint.cz

Nokia přináší novou edici řady Communicator Series pro trhy GSM 900/1800

Nokia 9210i Communicator obsahuje vylepšený webový prohlížeč, silnější zabezpečení, rychlejší zpracování dat, podporu plynulých médií a obsahu ve formátu flash.

Společnost Nokia ohlásila nového člena řady Communicator Series, přístroj Nokia 9210i Communicator. Nový komunikátor je nabitý novými aplikacemi a nabízí rozšířenou kapacitu interní paměti, takže představuje výrazný krok dopředu proti svému předchůdci. Je to první zařízení Nokia, jehož webový prohlížeč podporuje JavaScript™, obsahuje Flash Player na přehrávání animací ve formátu flash společnosti Macromedia a přehrávač RealOne Player na plynulé přenosy videa a zvuku v reálném čase po sítích HSCSD. Podnikoví uživatelé budou také moci vůbec poprvé využívat pohodlí a silnější zabezpečení virtuálních privátních sítí (VPN). Dodávky zařízení Nokia 9210i Communicator by měly být v Evropě a Asii zahájeny ve druhém čtvrtletí roku.

Nokia 9210i Communicator má vylepšený design se stříbrnými číselnými klávesami na přední straně. Technologie HSCSD umožňuje rychlé a spolehlivé stahování emailů s přílohami. Kromě toho vysokorychlostní data v kombinaci s novým mobilním přehrávačem RealOne Player umožňují plynulé přehrávání obsahu z internetu v reálném čase. Rychlost zpracování dat zvyšuje celková paměťová kapacita 40 MB. Přidáním dalších paměťových karet lze paměť rozšířit ještě víc.

"Communicator obhájil svou pozici silného nástroje pro byznys, který si oblíbili podnikoví uživatelé na našich trzích v Evropě a Asii," řekl Janne Jormalainen, viceprezident produktového marketingu Nokia Mobile Phones. "Uvedením této inovované verze Nokia 9210 Communicatoru se našim zákazníkům dostává do rukou několik nových funkcí, které jsou ve špičkovém produktu pro byznys potřeba. Navíc zájemcům o mobilní zábavu nabízí Nokia 9210i Communicator širokou řadu mobilních aplikací od plynulého videa až po vzrušující hry."

Nové vlastnosti webového prohlížeče jako kompatibilita s HTML 4.01, podpora JavaScriptu a šablon Cascading Style Sheet (CSS) zvyšují pohodlí surfování po Internetu. Flash Player s podporou formátu Macromedia Flash 5, což je široce používaný formát animací v prostředí PC, dále obohacuje zážitky uživatelů o filmy, komiksy a hry na mobilních terminálech.

Nokia 9210i Communicator je ideální řešení pro podnikové uživatele, pro něž je zabezpečení mobilní komunikace prioritou. Klient virtuální privátní sítě Nokia IPsec jim umožňuje navazovat bezpečná a spolehlivá spojení z komunikátoru přímo na podnikový intranet. Jakmile je mobilní uživatel plně autentizován proti podnikové síti VPN, všechna data vysílaná a přijímaná komunikátorem jsou šifrována, a tak jsou chráněna proti změnám během přenosu po internetu. Nokia VPN Client bude k dispozici jako doplňkový software pro pilotní nasazení VPN v druhém čtvrtletí roku.

Dalšími bezpečnostními vylepšeními Nokia 9210i Communicatoru je zámek paměťové karty, který zabraňuje neoprávněnému přístupu k paměťové kartě.

Další informace najdete na adrese www.nokia.com/mobilecity/index.html a na www.softwaremarket.nokia.com si můžete koupit nové aplikace.

Uvedením připojitelného modulu Nokia GPS přináší Nokia poprvé do svého portfolia mobilních telefonů poziční technologii GPS. Nokia GPS Module optimalizovaný pro Nokia 9210i Communicator umožňuje pohodlně sledovat pozici a cíl cesty, nabízí uživatelům vyhledávač adres na úrovni ulic a průvodce různými evropskými městy. Toto příslušenství také umožní partnerům společnosti Nokia vyvíjet další aplikace pro lokačně založené služby, které dále rozšíří možnosti využití systému GPS.

Další vlastnosti a aplikace zařízení Nokia 9210i Communicator

 www.nokia.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 18. března 2002 - pondělí