logo itpoint.cz

Nokia rozšiřuje sítě GSM a 3G společnosti Radiolinja ve Finsku

Podle smlouvy dodá Nokia společnosti Radiolinja vybavení sítí GSM a 3G. Kromě toho jsou součástí smlouvy také služby jako řízení projektů a implementace, stejně jako integrace a údržba sítě v provozu. Tento kontrakt je založen na smlouvě o spolupráci podepsané na jaře 2001.

Nokia a Radiolinja Origo, provozovatel sítě Radiolinja, podepsaly víceletou smlouvu na dodávku vybavení mobilních sítí druhé a třetí generace pro společnost Radiolinja. Tento kontrakt je založen na smlouvě o spolupráci podepsané na jaře 2001.

Podle smlouvy dodá Nokia společnosti Radiolinja vybavení sítí GSM a 3G. Kromě toho jsou součástí smlouvy také služby jako řízení projektů a implementace, stejně jako integrace a údržba sítě v provozu.

"Velice nás těší, že naše dlouholetá spolupráce se společností Radiolinja pokračuje," říká Timo Kotilainen, viceprezident Nokia Networks. "Naše spolupráce začala v roce 1991, když jsme operátorovi Radiolinja dodali první síť GSM na světě. Radiolinja má pověst průkopnického operátora a tato smlouva dále posiluje pozici společnosti Nokia jako jejího hlavního dodavatele mobilních sítí druhé a třetí generace."

"Spolupracujeme se společností Nokia už přes deset let," říká Ari Asikainen, Managing Director, Radiolinja Origo. "Vzhledem k těmto zkušenostem se těšíme na další rozšíření naší sítě pro éru 3G se společností Nokia. A zatímco rozvíjíme naši síť pro poskytování mobilních služeb nové generace, chceme zajistit hladký společný provoz sítí GSM a 3G."

 www.nokia.cz

Článek ze dne 28. června 2002 - pátek