logo itpoint.cz

Nokia uvádí mobil s barevným displejem a multimediálními zprávami pro mobilní profesionály

Nokia 6610 kombinuje malé rozměry a třípásmovou funkčnost s vysoce kvalitním barevným displejem, podporou jazyka Java™ a technologií MMS.

Společnost Nokia uvedla atraktivní přírůstek do své kategorie klasických telefonů pro mobilní profesionály. Telefon Nokia 6610 spojuje kompaktní použitelnost s bohatou sadou technologií, je vybaven vysoce kvalitním barevným displejem, technologií Java™ pro stahování aplikací a podporou multimediálních zpráv MMS (Multimedia Messaging Service). Jedná se o třípásmový telefon, který funguje po celém světě na všech místech pokrytých sítěmi GSM/GPRS 900/1800/1900. Dodávky telefonu Nokia 6610 by měly být zahájeny ve třetím čtvrtletí letošního roku.

"Dnešní profesionálové požadují nástroje, které jim pomohou dosáhnout rovnováhy mezi osobním a pracovním životem. Snadno použitelný telefon Nokia 6610 přináší širokou řadu výhod. Například Java umožňuje zákazníkům používat nejen předinstalované aplikace, ale také si stahovat nové aplikace. Mobilním profesionálům se tak díky kreativní práci vývojářů z celého světa otevírají bohaté uživatelské zážitky," řekl Seppo Laukkanen, viceprezident Nokia Mobile Phones pro produktový management.

Nokia 6610 podporuje prostředí Java 2 Micro Edition (J2ME™), které je přímo navrženo pro malou spotřební elektroniku. Java platforma telefonu Nokia 6610 je založena na profilu Mobile Information Device Profile 1.0 (MIDP 1.0), který umožňuje vývojářům aplikací vytvářet inovativní a atraktivní aplikace pro mobilní zařízení. V mobilu Nokia 6610 jsou předinstalovány Java aplikace Converter (na konverzi měn, teplot, váhy a dalších jednotek), Portfolio Manager (na sledování kurzů akcií a dalších cenných papírů) a několik Java her.

Nokia 6610 je založena na uživatelském rozhraní Nokia Series 40, které je optimalizováno pro malé barevné displeje. Barevný displej mobilu Nokia 6610 s podporou 4096 barev obohacuje používání Java aplikací, multimediálních zpráv a her, výborně se hodí také pro prohlížení WAPu, zadávání informací do kalendáře a správu kontaktů. Nokia 6610 podporuje přijímání multimediálních zpráv s textovým, obrazovým a zvukovým obsahem.*

Polyfonní vyzvánění a integrované stereo FM rádio nabízejí uživatelům mobilu Nokia 6610 zážitky s vysoce kvalitním zvukem. Polyfonní i tradiční vyzvánění se dají používat také jako osobní vyzvánění a upozornění na příchozí zprávu. Nové zvuky mohou uživatelé přijímat ve formě zpráv MMS, mohou si je stahovat z klubu Club Nokia přes WAP nebo přes internet prostřednictvím softwaru Nokia PC Suite. Integrovaný hlasitý reproduktor umožňuje telefonovat nebo poslouchat rádio bez sluchátek.**

Z klubu Club Nokia si uživatelé telefonu Nokia 6610 budou moci přes WAP stahovat Java aplikace, polyfonní vyzvánění a obrázky. Kromě toho si budou moci ukládat fotografie do osobní zóny Photo Zone v klubu Club Nokia a zároveň je budou moci z webu posílat jako multimediální zprávy.

Další vlastnosti telefonu Nokia 6610

** Poznámka: sluchátková sada slouží jako anténa při poslouchání FM rádia z hlasitého reproduktoru.
* Služby související s technologií MMS závisí na síti a na kompatibilitě zařízení s formáty obsahu.

Podrobnější informace o komunitě vývojářů aplikací v jazyce Java™ pro telefon Nokia 6610 najdete na www.forum.nokia.com

 www.nokia.cz

Článek ze dne 19. června 2002 - středa