logo itpoint.cz

Nokia uvádí módní třípásmový telefon Nokia 7210

Telefon Nokia 7210 nabízí barevný displej s vysokým rozlišením, podporu multimediálních zpráv (MMS), možnost stahování aplikací v jazyce Java™ a stereo FM rádio.

Nejnovější přírůstek do řady módních telefonů společnosti Nokia, mobil Nokia 7210 vyzařuje odvážným designem pro městský způsob života a používá nové uspořádání klávesnice se čtyřsměrovou kurzorovou klávesou. Telefon Nokia 7210 nabízí barevný displej s vysokým rozlišením, podporu multimediálních zpráv (MMS), možnost stahování aplikací v jazyce Java™ a stereo FM rádio. Kromě toho tento nejnovější módní telefon značky Nokia funguje na všech místech pěti kontinentů, kde je pokrytí sítí GSM/GPRS 900/1800/1900. Globální zahájení dodávek telefonu Nokia 7210 je plánováno na třetí čtvrtletí letošního roku.

"Nokia 7210 je velmi stylová záležitost, protože spojuje nejlepší design s nejlepší technologií. Od personalizace vnějších prvků se dostává k personalizaci vnitřní výbavy; umožňuje totiž uživatelům, aby si přesně přizpůsobili své aplikace a styl komunikace. Barevný obraz a stereo zvuk v kombinaci s neskutečným provedením jsou pastvou pro smysly. Krásně je na tom vidět vzrušující trend vývoje mobilní módy, který jde ruku v ruce s vývojem technologií," řekl Anssi Vanjoki, výkonný viceprezident Nokia Mobile Phones.

Telefon Nokia 7210 je první produkt založený na novém uživatelském rozhraní Nokia Series 40, které je optimalizováno pro malé barevné displeje. Jeho barevný displej podporuje 4096 barev a v kombinaci s technologií MMS nabízí uživatelům bohatší prostředky komunikace. Multimediální zprávy fungují v podstatě stejně jako tradiční textové zprávy (SMS), ale umožňují uživatelům mobilu Nokia 7210 spojovat text, obrázky a fotografie do jediné zprávy. Jakmile uživatel napíše text a připojí k němu obrázek, může poslat multimediální zprávu na jiný terminál kompatibilní se standardem MMS nebo na jakoukoli emailovou adresu. Pokud je zpráva MMS odeslána na terminál, který tento formát nepodporuje, obdrží uživatel heslo a webovou adresu, kde se může na zprávu podívat. Nokia 7210 podporuje přijímání multimediálních zpráv s textovým, obrazovým a zvukovým obsahem.

Nokia 7210 podporuje aplikační platformu Java 2 Micro Edition (J2ME™), což je verze Javy specificky určená pro malou spotřební elektroniku. J2ME platforma telefonu Nokia 7210 je založena na průmyslovém standardu Mobile Information Device Profile 1.0 (MIDP 1.0), který je optimalizován pro mobilní zařízení jako právě mobilní telefony. J2ME umožní uživatelům personalizovat si telefon podle vlastního životního stylu stažením aplikací, které chtějí a potřebují, ať už to jsou zábavní aplikace, aplikace na organizaci životního stylu nebo třeba aplikace na pomoc při cestování.

S mobilem Nokia 7210 si uživatelé mohou užívat vysoce kvalitního zvuku, protože telefon kromě polyfonních MIDI vyzvánění nabízí také integrované stereo FM rádio. MIDI zvuky a tradiční vyzváněcí tóny se dají používat také jako osobní vyzvánění a upozornění na příchozí zprávu. Nové zvuky mohou uživatelé přijímat ve formě zpráv MMS, anebo si je mohou stahovat z klubu Club Nokia přes WAP nebo počítač s připojením k internetu a se softwarem Nokia PC Suite 5.0. Integrovaný hlasitý reproduktor dokonce umožňuje poslouchat rádio bez sluchátek.

Nokia 7210 je první telefon Nokia s konektorem Pop-Port™. Konektor Nokia Pop-Port se bude používat jako primární propojovací rozhraní u budoucích telefonů Nokia. Byl navržen pro mobilní prostředí a podporuje rozvinutou funkčnost jako digitální identifikaci příslušenství, stereo zvuk nebo rychlou datovou konektivitu. S uvedením konektoru Pop-Port společnost Nokia postupně uvolní části tohoto rozhraní a bude licencovat jeho specifikaci ostatním výrobcům příslušenství a telefonů. Tím se výrazně rozšíří výběr inovativního a atraktivního příslušenství od společností, které mají zkušenosti například v oblastech hudby, zábavy a fotografie.

Uživatelé telefonu Nokia 7210 budou mít možnost stahovat si přes WAP z klubu Club Nokia polyfonní MIDI vyzvánění, barevné grafické prvky a obrázky. Novou atrakcí je také možnost stáhnout si do telefonu tapetu. Kromě toho si uživatelé budou moci ukládat fotografie do osobní zóny Photo Zone v klubu Club Nokia a zároveň je budou moci z webu posílat jako multimediální zprávy. Bude rovněž možné stahovat si přes WAP hry napsané v jazyce J2ME.

Další vlastnosti telefonu Nokia 7210

 www.nokia.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 15. března 2002 - pátek