logo itpoint.cz

Nokia uvádí svou první multimode rádiovou kartu

Spojením síťových technologií GPRS, HSCSD a WLAN rozšiřuje Nokia D211 osobní mobilitu a optimalizuje vzdálený přístup k podnikovým sítím.

Společnost Nokia včera představila svůj první datový produkt, který přináší technologii GPRS (General Packet Radio Service) na přenosné a kapesní počítače. Malá, ale výkonná multimode karta Nokia D211 nabízí trvalý přístup k internetu v oblastech pokrytí sítí GPRS, HSCSD (High Speed Circuit Switched Data) a bezdrátových sítí LAN (Local Area Network). Tento produkt bude k dispozici v druhém čtvrtletí 2002.

"Nokia D211 je ideální produkt pro profesionály, kteří potřebují mobilní datovou konektivitu. Rozšiřuje osobní mobilitu o vzdálený přístup k službám podnikových sítí. Uživatelům bude stačit jediné zařízení pro mobilní datové služby a email, ale budou mít víc možností na výběr při přístupu k internetu nebo podnikovému intranetu. Nokia D211 výborně doplňuje naše portfolio profesionálních produktů," řekl Seppo Laukkanen, viceprezident managementu produktů pro Evropu a Afriku, Nokia Mobile Phones.

Nokia D211 je vhodná pro všechny, jejichž primárním pracovním nástrojem je přenosný počítač. Tato karta umožňuje z notebooku odesílat a přijímat emaily, textové zprávy, faxové zprávy, poskytuje také bezdrátový přístup k internetu a intranetu. Nokia D211 je kompatibilní s širokou řadou přenosných zařízení, která jsou vybavena slotem pro PC kartu typu II nebo III a poskytují dostatečné napájení. Funguje v operačních prostředích WindowsTM98 SE, Me, 2000, XP, Windows CE 3.0 a Linux. Karta Nokia D211 je také kompatibilní s nejrozšířenějšími řešeními virtuálních privátních sítí (VPN) přes GPRS a WLAN. V kombinaci s technologií VPN nabízí Nokia D211 podnikovým uživatelům bezpečný a spolehlivý přístup k důvěrným informacím společnosti.

Nokia D211 funguje v sítích EGSM 900/1800 v oblastech pokrytí službami GPRS, HSCSD nebo WLAN, technologii a konfiguraci spojení lze snadno nastavit v grafickém rozhraní. V prostředí GPRS poskytuje Nokia D211 rychlost přenosu dat až 40,2 Kb/s, v prostředí HSCSD až 43,2 Kb/s a v prostředí bezdrátové místní sítě dosahuje přenosové rychlosti 11 Mb/s. Její rozhraní bezdrátové sítě odpovídá normě IEEE 802.11b Wi-Fi.

Technologie GPRS dává uživatelům větší užitek z mobilní datové konektivity, protože poskytuje okamžité připojení k internetu. GPRS posílá data v paketech, takže umožňuje používat účtování založené na objemu odeslaných a přijatých informací a ne na době trvání spojení. Navíc Nokia D211 podporuje technologii HSCSD, která nabízí vysokorychlostní spojení s konstantní přenosovou rychlostí a je tedy ideální pro odesílání nebo přijímání větších objemů informací. Bezdrátová síť LAN umožňuje pohodlnou mobilitu uvnitř budov prostřednictvím přístupových bodů v kancelářích, doma nebo na veřejných místech, například v letištních salóncích a v konferenčních sálech.

Karta Nokia D211 váží 51 g, je dlouhá 125 mm, má objem 45 cm3 a je vybavena interní anténou.

 www.nokia.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 21. února 2002 - čtvrtek