logo itpoint.cz

Nová Nokia 3510 přináší GPRS a polyfonní vyzvánění

Jde o první mobil kategorie "expression", který má GPRS, polyfonní MIDI zvuky a podporuje služby s přidanou hodnotou (VAS) prostřednictvím technologie MMS.

Společnost Nokia uvedla telefon Nokia 3510, svůj první mobil kategorie "expression", který má GPRS, polyfonní MIDI zvuky a podporuje služby s přidanou hodnotou (VAS) prostřednictvím technologie MMS. Služby s přidanou hodnotou přes MMS přinášejí nový rozměr osobní komunikace, protože umožňují posílat například spořiče displeje a polyfonní vyzvánění. Dodávky by měly být zahájeny ve druhém čtvrtletí letošního roku v Evropě, Africe a pacifické části Asie.

"Věříme, že Nokia 3510 bude mít velký ohlas mezi zákazníky, protože má atraktivní funkční výbavu a módní design. Polyfonní zvuky dramaticky zvyšují kvalitu zvuku, ať už jde o melodická vyzvánění, upozornění nebo doprovodné zvuky her. S několika kryty na výběr a rozsáhlou nabídkou služeb se dá Nokia 3510 transformovat do velice osobního a užitečného zařízení," řekl Juha Pinomaa, viceprezident marketingu Nokia Mobile Phones.

WAP přes GPRS nabízí pohodlný a rychlý přístup k mobilním službám a umožňuje uživateli, aby se soustředil na to, co zrovna dělá, a nemusel se zabývat používanou technologií. S mnoha snadno použitelnými aplikacemi si uživatel může přizpůsobovat telefon Nokia 3510 a stahovat zábavný nový obsah.

Polyfonní MIDI vyzvánění nabízejí uživatelům mobilu Nokia 3510 zážitky s novým, vysoce kvalitním zvukem. MIDI zvuky a tradiční vyzváněcí tóny se dají používat také jako osobní vyzvánění a upozornění na příchozí zprávu. Kromě tradičních vyzváněcích tónů obsahuje Nokia 3510 v paměti 15 MIDI vyzvánění a 4 MIDI upozornění. Další polyfonní zvonění si uživatelé mohou stahovat z klubu Club Nokia, nebo je mohou přijímat ve formě MMS.

Majitel telefonu Nokia 3510 bude mít na výběr z pěti her, z nichž většina je úplně nových : Kart Racing, Dance 2 Music, Space Impact II, Bumper a Link5. Polyfonní doprovodná hudba a zvukové efekty přidávají mobilním hrám nový rozměr. Hraní her na telefonu je ještě jednodušší díky krytům Xpressä-on Gaming, které jsou navrženy se čtyřsměrnou klávesou pro lepší ergonomii hraní her. Například ve hře Space Impact II umožňuje toto řešení řídit a střílet najednou.

Mezi novými zajímavými kryty pro mobil Nokia 3510 jsou také aktivní kryty s dynamickými světelnými efekty, které blikají do rytmu vyzvánění, a reaktivní kryty, které ve tmě fosforeskují.

Pro telefon Nokia 3510 jsou k dispozici herní služby klubu Club Nokia jako balíčky her ke stažení, které obsahují nové úrovně, skladby, postavy, mise a polyfonní doprovodné zvuky, prostřednictvím klubu lze rovněž posílat nejvyšší dosažená skóre. Z wapového serveru klubu Club Nokia si také můžete stahovat oblíbené hity ve formě polyfonních vyzvánění.

Nokia 3510 dále nabízí následující vlastnosti

Počítejte prosím s tím, že služby používající technologii MMS závisí na síti a na kompatibilitě zařízení s formáty obsahu.

 www.nokia.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 19. března 2002 - úterý