logo itpoint.cz

Nová verze programu buddyPhone pro telefonování prostřednictvím internetu

Nová verze 4.0 amerického programu buddyPhone je dostupná na Síti a kdo chce, může si ji zdarma vyzkoušet. Pomocí buddyPhone můžete bezplatně telefonovat z jednoho počítače na druhý a totéž platí i pro videokonferenci.

Nová verze 4.0 amerického programu buddyPhone je dostupná na Síti a kdo chce, může si ji zdarma vyzkoušet. Pomocí buddyPhone můžete bezplatně telefonovat z jednoho počítače na druhý a totéž platí i pro videokonferenci.

Co nabízí nová verze ? Nově přibyla možnost telefonovat z počítače na telefon po celém světě za neobyčejně nízké ceny.

"Veškeré hovory - ať už z jednoho počítače na druhý nebo z počítače do telefonní sítě - mají kvalitu, na jakou jste u buddyPhone zvyklí," říká generální ředitel Nikolai Manek ze San Diega v Kalifornii. BuddyPhone nabízí spojení za nejlepší ceny do většiny zemí po celém světě. Za hovory v rámci Německa platí volající sedmdesát haléřů za minutu a stejně tak za hovory do USA. "Díky této nabídce je buddyPhone nejlevnější telefonní společností na světě," pyšní se Nikolai Manek, který už dříve převrátil naruby trh internetových služeb svými neuvěřitelně nízkými cenami.

Program vynalezl v roce 1999 Henrik Pfluger studující tehdy v Mannheimu. "Od té doby se ledacos přihodilo," podotýká Manek. "Během posledních měsíců jsme se soustředili na rozšiřování funkčnosti." Softwarový a hardwarový základ programu poskytuje Oracle, Cisco a Sun. Bez ohledu na všechny tyto technologie, buddyPhone 4.0 je snadno pochopitelný i použitelný.

BuddyPhone se používá stejně jednoduše jako mobilní telefon. Vytáčíte pomocí myši klikáním na klávesnici na obrazovce. Najdete tam také tlačítko na "zvednutí" a "položení" sluchátka a seznam všech volajících. Když voláte z počítače do telefonní sítě, jednoduše napíšete číslo pomocí klávesnice vašeho počítače.

Zvednutí virtuálního sluchátka stojí méně než telefonní hovor přes pevnou telefonní síť. Neúčtuje se žádný měsíční pronájem ani poplatky za spojení. Veškeré hovorné najdete vždy on-line. Navíc je možné přenášet nejen obraz a zvuk: jakékoliv soubory přenesete pouhým přetažením myši. Statistiky stahování buddyPhone čítají třicet tisíc stažení za měsíc. Každý den lidé stráví pět miliónů minut telefonováním přes buddyPhone.

Hodnocení je jednoznačné

Společnost buddyPhone Inc. byla založena v říjnu roku 2001 s ředitelstvím v kalifornském San Diegu.

 www.buddyphone.com

Článek ze dne 19. března 2002 - úterý