logo itpoint.cz

Nové modely telefonů DECT od Panasonicu umožní zasílání SMS zpráv

Japonská společnost Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. (MEI), známá především svými výrobky značek Panasonic a Technics, představila nové modely telefonů DECT, které jsou ojedinělé zvláště díky možnosti posílat a přijímat SMS zprávy.

Po celém světě se měsíčně posílá 30 miliard textových zpráv, jejichž prostřednictvím se lidé domlouvají, vyměňují si nejžhavější novinky, získávají zprávy nebo jízdní řády vlaků. To, co bylo dosud vyhrazeno jen pro majitele mobilních telefonů, teď vstupuje na scénu pevných sítí - krátké textové zprávy mohou být posílány, přijímány a ukládány na třířádkových barevných displejích mobilních jednotek DECT telefonů Panasonic KX-TCD755 a KX-TCD775.

Psaní zpráv usnadňuje software Letterwise® od společnosti EATONI®. Telefonování je zvlášť snadné díky funkci hlasitého odposlechu a možnosti připojit k mobilní jednotce náhlavní soupravu, navíc jsou telefony vybaveny správcem poplatků a registrem volání. Kromě toho Panasonic uvádí základní DECT model KX-TCD650 s atraktivním designem a velice dostupnou cenou.

Díky digitálnímu standardu DECT poskytují všechna tři zařízení vynikající kvalitu zvuku. Dlouhé mobilní hovory umožňuje maximální doba hovoru 20 hodin, výdrž v pohotovostním režimu 200 hodin a dosah 300 metrů od základnové stanice. Do standardní výbavy patří takové funkce, jako konference tří účastníků, přímé volání, interní volání mezi základnovou stanicí a mobilní jednotkou, zobrazení čísla volajícího na displeji i omezení volání na šest čísel. Až šest mobilních jednotek může být přihlášeno k jedné k základnové stanici, kterou lze připevnit na stěnu. Přístroje nabízejí výběr šesti tónů a 14 melodií vyzvánění.

Funkce přiřazení VIP hovoru na modelu KX-TCD755 umožňuje přiřadit melodie vyzvánění a barvy displeje až devíti různým uživatelům. Díky tomu můžete s bezšňůrovými DECT telefony okamžitě vidět a slyšet, kdo volá nebo posílá textovou zprávu. V integrovaném telefonním seznamu je prostor pro 200 záznamů.

Vyměnitelné barevné kryty Snap-On pro modely KX-TCD755 a 775 umožňují každému v domácnosti nebo ve firmě, aby si snadno vybral svou vlastní mobilní jednotku. Užitečný je také zabudovaný správce poplatků, který dokáže spojit pět různých čísel pro volbu operátora až s pěti předem nastavenými čísly. Telefon pak automaticky vytočí číslo přidělené provozovatelem sítě, a tak šetří telefonní poplatky. Pokud nemáte při telefonování volné ruce, můžete u modelu KX-TCD755 využít možnost hlasitého telefonování. Usnadňuje to i řešení mobilní jednotky, která stabilně stojí na stole. Navíc může být k mobilní jednotce připojena náhlavní souprava.

Kromě toho je v modelu KX-TCD775 integrován digitální záznamník s pamětí pro 15 minut záznamu. Funkce Memo umožňuje nahrávat si interní zprávy v domě, aniž by se volalo přes vnější síť. Provoz zajišťuje základnová stanice. Zatímco oba SMS modely jsou dodávány v elegantní stříbrné barvě, moderní stylizace základního modelu KX-TCD650 vám dává na výběr mezi tmavě nebo světle modrou.

Oba DECT telefony KX-TCD755 a KX-TCD775 budou na trhu k dispozici od letošního podzimu. Doporučená maloobchodní cena při uvedení modelů na trh činí 119 eur za KX-TCD755 a 149 eur za KX-TCD775. Základní model KX-TCD650 bude k dispozici už v létě za předběžnou cenu 79,95 eur.

 www.panasonic.cz

Článek ze dne 17. července 2002 - středa