logo itpoint.cz

Novinky 2N TELEKOMUNIKACE pro veletrh CeBIT

Již potřetí představí letos v březnu pražská společnost 2N své produkty na mezinárodním veletrhu CeBIT v Hannoveru. Minulé ročníky byly pro 2N jako vystavovatele i obchodníka úspěšné a pomohly velmi výrazně zvýšit export společnosti, a to na čtvrtinu z celkové produkce.

Již potřetí představí letos v březnu pražská společnost 2N své produkty na mezinárodním veletrhu CeBIT v Hannoveru. Minulé ročníky byly pro 2N jako vystavovatele i obchodníka úspěšné a pomohly velmi výrazně zvýšit export společnosti, a to na čtvrtinu z celkové produkce. Ani letos 2N neopustí hlavní myšlenku, že komunikace musí přinášet podporu konkurenceschopnosti uživatele. Jaké novinky 2N představí? Pro koho jsou určeny? Kdy si je budeme moci koupit i u nás?

Společnost 2N je přední evropský výrobce telekomunikační techniky s certifikovaným systémem řízení jakosti ISO 9001. Dlouhodobě se řadí mezi Českých 100 nejlepších firem v hodnocení společnosti Comenius. Kromě České republiky a Slovenska prodává své produkty v zemích EU a v řadě dalších světových států. Hlavní produktové řady obsahují komunikační servery, digitální a hybridní pobočkové ústředny, GSM brány s rozhraními ISDN PRI/BRI, GPRS či analogovými linkami a dveřní komunikátory. 2N v současnosti exportuje do více než 30 zemí celého světa, mezi klíčové zákazníky patří GSM a alternativní operátoři po celé Evropě.

Společnost 2N TELEKOMUNIKACE a.s., která patří na českém trhu k předním dodavatelům telekomunikační techniky, dosáhla v loňském roce tržby 249 milionů Kč, což je o 33 % více než v roce 2000. Například jen prodej GSM bran, vyráběných ve 2N, vzrostl na trojnásobek. V absolutních číslech se prodej bran zvýšil na 54 milionů Kč tržeb.

Účast na CeBITu považuje 2N za stěžejní krok k získávání partnerů na zavedených evropských i mimoevropských trzích. Vedoucího mezinárodního obchodního veletrhu informační a telekomunikační techniky CeBIT 2001 se zúčastnilo 8.106 vystavovatelů ze 61 zemí světa na čisté výstavní ploše asi 420.000 m2 a navštívilo jej přes 830.000 návštěvníků. Pro ně 2N připravuje již potřetí jasnou, srozumitelnou a přehlednou prezentaci perspektivních produktů i zavedených tradičních výrobků.

ATEUS®- NETSTAR

Tento unikátní komunikační server pro malé a střední firmy sdružuje hlasové a datové služby do jediného celku. Představme si malou začínající firmu, například realitní kancelář, která si pronajme kanceláře v malém domku na předměstí Hamburku nebo Hradce Králové. Prázdné místnosti, novotou zářící podlaha, několik skříní. Jediné, co potřebují ke své práci, je mít možnost komunikovat se zákazníky. A nyní to začíná. V místnosti se objeví telefony, faxy, mobilní telefony, počítače, server pro web, router a mnoho dalších věcí, které zabírají místo a jsou propojeny kilometry kabelů.

Nebo se firma rozhodne pro server ATEUS®-NETSTAR, který většinu těchto funkcí sdružuje. Pro telefonování je vybaven ISDN pobočkovou ústřednou pro 2-48 linek a GSM branami pro přímé volání do sítí různých operátorů.

Nízké náklady hlídá LCR šetřící automat, známý z ústředen ATEUS®-OMEGA, který rozhoduje, kterou síť pro volání využije. Při volání směrem do firmy se o hovor stará CRM Call Centrum, které spolu se zazvoněním správného telefonu otevře operátorovi na počítači vizitku volajícího a předloží mu záznamy o probíhajících obchodech.

 Ateus Omega 19" 4U

Příjem hovorů v případě nepřítomnosti ve firmě provádí Unified Messaging, který do každé schránky uživatele seřadí hlasové, faxové, SMS i e-mailové zprávy. Všechny typy zpráv na vyžádání předá na mobil, e-mail či přeříká do telefonu. Manipulaci s hovory usnadňuje CTI systém, který veškerou manipulaci s telefonem přesouvá na Váš počítač, takže místo klávesnice telefonu již potřebujete jenom myš a náhlavní soupravu, která Vám uvolní ruce pro práci.

Call Centrum, CRM systém i Unified Messaging potřebují pro svoji součinnost kvalitní server. Ten má ATEUS®-NETSTAR integrován a je samozřejmě k dispozici také pro řadu dalších aplikací, včetně aplikací na internetu. Kromě jednoduchého zobrazování www nebo w@p stránek může tento server sdílet řadu interaktivních aplikací, například internetový obchod (s vazbou na CRM systém), unikátní ATEUS®-Web To Call technologii i další funkční rozhraní. O bezpečné sdílení datových linek pro všechny uživatele a aplikace se stará integrovaný router a firewall.

Start sériové výroby serveru ATEUS®-NETSTAR předpokládá 2N po loňském představení a ověření zájmu mezi odborníky v letošním roce. Systém používá OS LINUX a na jeho vývoji se kromě 2N podílejí také další firmy. ATEUS®-NETSTAR je jedním z prvních zařízení, která kromě integrace HW nabízejí 100% provázanost služeb a jsou otevřená pro aplikace dalších firem.

ATEUS®-OMEGA

Také od telefonní ústředny, která je na trhu již od roku 1998, můžeme očekávat mnohá překvapení. Rozsáhlá nabídka programů, které nabízí svým uživatelům nezanedbatelný užitek, stimuluje růst konkurenceschopnosti uživatele. Množství těchto produktů, mezi které se řadí například integrované Call centrum, CRM systém, CTI, přehledové panely a programovací nástroje, dále narůstá. Díky otevřenému síťovému rozhraní na bázi XML jazyka pro implementaci telefonních funkcí (API) do informačních systémů mohou využívat telefonní služby ústředny ATEUS®-OMEGA také další systémy jiných výrobců. Mezi prvními v České republice to byly firmy Datasys a PopronConsulting, které integrovaly své produkty s ústřednou ATEUS®-OMEGA. Další novinku, na českém trhu již zavedenou, je dálkový dohled ústředen, který výrazně šetří čas a náklady servisních organizací a zejména samotného uživatele. Mimo to nabízí ideální prostředí pro nabídku dalších služeb, například rozúčtování nákladů, konfiguraci šetřícího automatu LCR při změnách sazeb operátorů a podobně.

 Ateus Omega

GSM brány ATEUS®

Po loňském úspěšném startu dualbandových bran a bran s rozhraními ISDN připravila 2N další výrazné novinky. Na CeBITu představí brány pro sítě 1900 MHz, které najdou uplatnění v zámoří, brány podporující služby GPRS, ale také novinky vhodné i pro naše sítě. Za všechny jmenujme nové možnosti softwaru bran ATEUS®-GSM GATE ISDN při využívání volných minut operátorů, či nové programy pro SMS Server od firmy DATASYS. Specialitou, určenou pro operátory telekomunikačních sítí je brána 30 GSM/ISDN PRI s názvem ATEUS®-STARGATE, která je již úspěšně nasazena v několika evropských zemích. Elegance umístění v devatenáctipalcovém racku vynikne nejlépe s anténním konvertorem. Až 12 GSM kanálů obslouží jediná anténa a odstraní problémy s vedením mnoha anténních kabelů.

 Ateus GSM Gate 19"

ATEUS®-GSM ISDN PBX

Malá a jednoduchá ISDN ústředna má skutečně výjimečné schopnosti díky integrované GSM bráně. LCR šetřící automat může pro hovor vybrat jednu z linek ISDN, jeden či druhý GSM kanál nebo alternativního operátora, volaného přes jedno z uvedených rozhraní. Dvě vnitřní ISDN rozhraní So umožňují vést až 4 hovory současně, vnitřní hovor je samozřejmě proveden pouze v rámci ústředny, tj. zdarma. Funkce datových přenosů a dálkového ovládání el. obvodů přes spínače a čidla jsou beze změn převzaty z dalších bran ATEUS®, takže ATEUS®-GSM ISDN PBX je velkým konkurentem pro malé ISDN ústředny, po kterých v Evropě roste poptávka.

 Ateus GSM Gate ISDN

ATEUS®-KOMFORT

Systém dveřních komunikátorů, napojených na pobočkovou ústřednu je jedním z tradičních produktů firmy 2N. Kromě nového designu, varianty s numerickou klávesnicí a chytrého software získal také nové sourozence v podobě komunikátorů ATEUS®-LIFT pro nouzovou komunikaci ve výtazích a ATEUS®-EMERGENCY pro zdravotnictví. Obě prostředí se vyznačují speciálními nároky na funkce a spolehlivost.

 Ateus - dveřník

 www.2n.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 14. února 2002 - čtvrtek