logo itpoint.cz

Novinky RadioMobilu pro uživatele GPRS

Pět MB pro GPRS zdarma Všichni zákazníci, kteří mají aktivovaný tarif GPRS Pro, získávají nyní pro přenos dat prostřednictvím GPRS pět megabajtů měsíčně zdarma v rámci měsíčního paušálu. Od května po dobu tří měsíců tak mohou pomocí této technologie přenést data o celkovém objemu až 15 MB, za která nebudou muset platit.

Mimořádnou nabídku pro všechny zákazníky využívající přenos dat prostřednictvím GPRS připravila začátkem května společnost RadioMobil. Stávající i noví zákazníci s tarifem GPRS Pro získávají v každém z následujících tří měsíců možnost přenést 5 MB dat zcela zdarma. Mohou tak ušetřit celkem až 450 korun. Zákazníci využívající tarif DATA & SMS mohou využívat technologii GPRS bez nutnosti placení pravidelného měsíčního poplatku. Rozšiřuje se také počet zemí, ve kterých je možné využít služby GPRS roaming.

Pět MB pro GPRS zdarma Všichni zákazníci, kteří mají aktivovaný tarif GPRS Pro, získávají nyní pro přenos dat prostřednictvím GPRS pět megabajtů měsíčně zdarma v rámci měsíčního paušálu. Od května po dobu tří měsíců tak mohou pomocí této technologie přenést data o celkovém objemu až 15 MB, za která nebudou muset platit.

Nabídka se vztahuje na přenos dat v rámci internetu a intranetových aplikací. Neplatí pro přístup k WAPu a pro využívání GPRS v zahraničí.

Ceník tarifu GPRS Pro

  Cena (bez 5% DPH)
Aktivace 0 Kč
Měsíční paušál 199 Kč
WAP 0,30 Kč / kB
Internet / intranet 0,03 Kč / kB (od května po dobu 3 měsíců 5 MB zdarma)
Profil 0,03 Kč / kB (20 MB/měsíčně zdarma)

GPRS v tarifu DATA & SMS Zákazníci s tarifem DATA & SMS mohou od 2. května využívat technologii GPRS, aniž by bylo nutné platit měsíční poplatek ve výši 199 Kč. Uživatelé tak zaplatí pouze za objem datového přenosu, přičemž ceny za jednotku přenesených dat jsou stejné jako u tarifu GPRS Pro.

Tarif DATA & SMS je urcen pro aplikace, které nevyzadují prenos hlasu, ale pouze prenos dat nebo zpráv SMS. Uzivatelé tohoto tarifu proto spíše nez mobilní telefon casto vyuzívají speciálního modulu, který umí prenášet data prostrednictvím síte GSM a je prímo pripojen k dalším zarízením, která prenesená data vyuzívají.

"RadioMobil je dlouhodobě lídrem na poli datových aplikací využívajících pro přenos dat sítě GSM. Svědčí o tom řada již zavedených projektů, jako například ověřování platebních karet, měření sledovanosti TV stanic (tzv. peoplemetery), dálkové odečty dat např. v plynárenství i jiných oblastech distribuce energií či sledování vozidel v logistických systémech. Vedle stávajících aplikací je mnoho dalších projektů ve stadiu přípravy či testování," říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

Ceník tarifu DATA & SMS

  Cena (bez 5% DPH)
Měsíční paušál 195 Kč
SMS 1 Kč / SMS
Datové přenosy - CSD  
- vlastní síť 2 Kč / min
- ostatní sítě 5 Kč / min
- WAP 3 Kč / min
Datové přenosy - GPRS  
- internet / intranet 0,03 Kč / kB
- WAP 0,30 Kč / kB

GPRS roaming Společnost RadioMobil opět rozšířila počet zemí, v nichž nabízí službu GPRS roaming. Zákazníci tak dnes mohou plně využívat možností GPRS telefonu, a to v kombinaci s notebookem nebo PDA, v síti T-Mobile v Německu, Rakousku, Velké Británii a USA a nově ve Finsku v síti Sonera. Ve Velké Británii je GPRS roaming kromě sítě T-Mobile nově dostupný také v síti BT Cellnet.

Pro pouzívání GPRS v zahranicí nemusí uzivatel nic nastavovat ani menit. Sluzbu tak pouzívá stejným zpusobem jako v domácím prostredí. Velkou výhodou pro zákazníka je rovnez jednoduché úctování – za pouzívání sluzby GPRS roaming zaplatí cenu dle jednotného tarifu platného pro všechny uvedené zeme.

  Cena Účtovací jednotka
Přístup k WAPu 1,40 Kč / 1 kB 20 kB
Přístup k internetu, intranetu 0,21 Kč / 1 kB 250 kB
Denní poplatek 17 Kč / den *  

* V rámci speciální nabídky má zákazník az do konce roku 2002 moznost pouzívat sluzbu GPRS roaming, aniz by mu byl úctován denní paušál. Zaplatí tak pouze cástku odpovídající objemu prenesených dat.

 www.paegas.cz

Článek ze dne 6. května 2002 - pondělí