logo itpoint.cz

Novým generálním ředitelem společnosti Telenor se stal Jon Fredrik Baksaas

Představenstvo společnosti Telenor dnes jmenovalo novým generálním ředitelem Jona Fredrika Baksaase.

"Jsme potěšení, že můžeme oznámit, že Jon Fredrik Baksaas přijal pozici nového generálního ředitele společnosti Telenor. Těšíme se, že společně s ním se budeme dále rozvíjet směrem k vedoucí telekomunikační společnosti, a to jak na národní, tak nadnárodní úrovni. Schopnosti a osobní kvalifikace v případě pana Baksaase rozhodly o tom, že byl tou nejvhodnější osobou na tuto důležitou pozici,“ uvedl ke jmenování předseda představenstva Telenoru Tom Vidar Rygh.

Jon Fredrik Baksaas zahájil svou kariéru v Telenoru roku 1989 a uvnitř této společnosti dosáhl mnoha významných pozic, včetně místa finančního ředitele či pozice Senior Executive Vice President. Od léta 2001 byl Baksaas zástupcem generálního ředitele společnosti. Baaksas se zároveň může opřít i o další profesionální zkušenosti, mimo jiné ze společností Aker AS, Stolt-Nielsen Seaway nebo Det norske Veritas. Zároveň přichází i s několikaletou mezinárodní praxí, když působil například v Japonsku.

Nový generální ředitel Telenoru Jon Fredrik Baksaas pochází z města Skien z jižního Norska. Je mu 47 let a v současné době žije v malém městě poblíž Osla. Vystudoval bakalářské studium ekonomie na Norwegian School of Economics (NHH), další školení absolvoval v International Institute for Management Development (IMD) v Lausanne ve Švýcarsku.

"Jsem rád, že mám možnost přijmout pozici, která patří k nejzajímavějším v Norsku a která je pro mne zároveň i velkou výzvou. Jako nový generální ředitel hodlám pokračovat v úsilí směřujícím ke zvýšení ziskovosti společnosti. Zároveň chci posílit zaměření aktivit Telenoru na úroveň mezinárodně orientované telekomunikační společnosti,“uvedl Jon Fredrik Baksaas a dodal, že Telenor stojí na velice dobrých základech pro další rozvoj a růst.

 www.telenor.cz

Článek ze dne 29. dubna 2002 - pondělí