logo itpoint.cz

Ocenění pro procesor Motorola MPC7455

Ocenění "Nejlepší vysoce výkonný řídící procesor roku 2001" udělované v rámci výroční ceny analytiků In-Stat/MDR získal procesor MPC7455 společnosti Motorola.

Ocenění "Nejlepší vysoce výkonný řídící procesor roku 2001" udělované v rámci výroční ceny analytiků In-Stat/MDR získal procesor MPC7455 společnosti Motorola.

Společnost Motorola, největší dodavatel komunikační polovodičové techniky, získala ocenění, které potvrzuje její nepřetržité inovace, výkon a vedoucí postavení na trhu vysoce výkonných řídících procesorů.

In-Stat/MDR (www.mdronline.com), přední výzkumná a analytická firma se zaměřením na mikroprocesory a vydavatel periodika Microprocessor Report, oznámila, že nejlepším vysoce výkonným řídícím procesorem roku 2001 se stává MPC7455 společnosti Motorola. Procesor dosahuje neuvěřitelné rychlosti až 1 GHz a je zcela kompatibilní s ostatními procesory řady MPC745x. Tím nabízí řešení, které je výkonné a přitom univerzální. Uplatnění nalezne zejména v řídících a výpočetních systémech, ve výkonných síťových infrastrukturách a v telekomunikačních zařízeních.

"Podle výsledků v certifikovaném srovnávacím testu EEMBC se procesor MPC7455 díky svému výkonu stává doslova šampiónem mezi single-core řídícími procesory," řekl Cary Snyder, analytik agentury In-Stat/MDR. "Pokud si uvědomíme, že vysoce optimalizovaná řada MPC7455 dosahuje tak mimořádných rychlostí při využití 0,18mikronové technologie Silicon-on-Insulator, je Motorola jednoznačným vítězem. Po důkladném zvážení jsme se rozhodli vyhlásit MPC7455 nejvýkonnějším řídícím procesorem roku 2001 periodika Microprocessor Report."

"Je pro nás ctí, že analytici jednoho z nejčtenějších a nejuznávanějších titulů v našem oboru vyhodnotili procesor MPC7455 za nejlepší v kategorii vysoce výkonných řídících procesorů," řekl David Perkins, viceprezident a generální ředitel divize Networking and Computing Systems Group, Motorola. "Motorola zaujímá přední postavení ve vývoji produktů, které plní různé potřeby řídících aplikací. Toto ocenění svědčí o tom, že naše procesory nabízejí mnohem lepší výkon a flexibilitu než konkurenční."

Řada hostitelských procesorů, k nimž patří i MPC7455, je součástí platformy Smart Networks Platform, která nabízí jednotné řešení pro vývoj síťových aplikací pro SOHO (malé a domácí kanceláře), přístupové, okrajové i páteřní sítě. Spojuje v sobě vyspělý hardware a standardní síťový software, které napomáhají zkrátit vývojový cyklus z let na pouhé měsíce.

In-Stat/MDR je společnost zaměřená na propagaci technologií pro osobní počítače a na oblast vysoce výkonných mikroprocesorů. Obrací se k technikům a všem, kteří chtějí hlouběji porozumět novým technologiím, a tak se lépe orientovat při výběru. Uznání udělované analytiky In-Stat/MDR každoročně v devíti kategoriích oceňuje vynikající výsledky dosažené v oblasti inovací, konstrukce a implementace polovodičových technologií.

Ceny budou oficiálně předány na Embedded Processor Forum (www.mdronline.com/epf), které se koná v týdnu od 29. dubna do 2. května v San Jose.

 http://www.motorola.cz

Článek ze dne 15. dubna 2002 - pondělí