logo itpoint.cz

Od příštího roku mají být v telefonních seznamech i čísla mobilů

Od roku 2003 by měly být k dispozici jednotné telefonní seznamy pro všechny kraje ČR, které budou vedle čísel pevných telefonních stanic obsahovaly také čísla mobilních telefonů.

Podle týdeníku Euro by od roku 2003 měly být k dispozici jednotné telefonní seznamy pro všechny kraje ČR, které budou vedle čísel pevných telefonních stanic obsahovaly také čísla mobilních telefonů.

Pokud bude mít Mediatel, který vydává Zlaté stránky, potřebné údaje k dispozici do října, vydá do konce prosince jednotné seznamy pro Plzeňský a Karlovarský kraj, předpokládá Dušan Macháček z Mediatelu. Seznamy pro další kraje by měly následovat během příštího roku.

Tyto seznamy budou mít stejné dělení a podobu jako ty současné. Ve žluté i bílé části však budou rozšířeny o mobilní čísla fyzických i právnických osob.

Podle mluvčího Českého Telecomu Vladana Crhy jedná nyní Telecom s provozovateli mobilních sítí, tedy Eurotelem, RadioMobilem a Českým Mobilem, o technických a finančních podmínkách přípravy dat.

Připravovaný záměr má však i nejedno úskalí. Jde o to, že operátoři mají podle čísel identifikovány pouze ty telefony, při jejichž koupi podepsal zákazník smlouvu. Zařazení čísel předplacených telefonů by vyžadovalo výslovnou žádost majitele.

Potíže by mohly nastat i u služebních mobilních telefonů, jejichž počet může u velkých firem jít do tisíců, ale operátor je má vedeny pouze na jednu kontaktní osobu.

ČTK

Článek ze dne 18. června 2002 - úterý