logo itpoint.cz

Oskarovu službu SMS info můžete objednávat i přes SMS

Od 9. prosince mohou Oskarovu službu SMS Info využívat úplně všichni Oskarovi zákazníci - i ti, kteří ještě nevlastní novou kartu SIM Plus. Praktické a užitečné informace, které tato populární služba přináší, si totiž budete moci objednávat i přes obyčejné textovky. Rychle, pohodlně a levně, jak je už u Oskara zvykem.

Od 9. prosince mohou Oskarovu službu SMS Info využívat úplně všichni Oskarovi zákazníci - i ti, kteří ještě nevlastní novou kartu SIM Plus. Praktické a užitečné informace, které tato populární služba přináší, si totiž budete moci objednávat i přes obyčejné textovky. Rychle, pohodlně a levně, jak je už u Oskara zvykem.

Bohatý obsah

Co přesně SMS Info umí? SMS Info udělá z vašeho mobilu pravý informační terminál, který vás pobaví, poučí i pomůže v prekérní dopravní situaci. Na základě vaší esemeskové objednávky vám služba přinese čerstvé zpravodajství z domova, ze světa i ze sportu, pošle předpověď počasí, informace o jízdních řádech nebo programech divadel a kin. Pobavit se můžete s horoskopy a vtipy, pomoci vám mohu cizojazyčné slovníky nebo propracovaná navigační služba OskarKompas. Informace si můžete nechat poslat jednorázově, ale právě tak snadno si můžete objednat zpravodajství na celý konkrétní den nebo dokonce každodenně.

Jednoduché ovládání

Začít s SMS Info je velmi jednoduché. Stačí poslat na číslo 7755 objednávací textovku, která obsahuje klíčové slovo a případně i další parametry. Úplný seznam klíčových slov najdete na internetových stránkách www.oskarmobil.cz.

Všechno vám bude jasné, jakmile se podíváte na následující přehled příkladů :

Text SMS příkazu Výsledek
KOMPAS BAN 2 Dva nejbližší bankomaty v okolí
VLAK BRNO KYJOV 1145 210103 Vlakový spoj z Brna do Kyjova
CIZI AGORA Význam slova agora podle encyklopedie
SLO CA NOVY Slovník, česko-anglický překlad
*DOP D Dopravní situace na dálnicích na dnešní den
POC +1 Předpověď počasí na zítra
+MFD V Všeobecné zprávy iDnes na každý den
+BLESK Bulvární zprávy na každý den
+SPORT F Sportovní zprávy – fotbal na každý den
+HOR RYBY Osobní horoskop na každý den

Ceny

Objednávací SMS se vám účtuje jako běžná textovka do sítě Oskar podle vašeho tarifu. Ceny příchozích zpráv se liší v závislosti na tématu, přičemž kompletní ceník je k dispozici na www.oskarmobil.cz. Velkou výhodou u Oskara je fakt, že příchozí informace je vždy účtována jen jako jedna zpráva, i když si třeba její délka vynutí rozložení do více SMS. Tento rozdíl proti ostatním operátorům oceníte například ve chvíli, kdy si objednáte program kin a obdržíte jej rozdělený do 6 SMS. I tato velmi obsažná informace stojí u Oskara stále jen 2,1 Kč včetně DPH.

Komfortní objednání i z webu

Další výraznou výhodou Oskarovy služby SMS Info je fakt, že zprávy lze objednávat i na Oskarových internetových stránkách www.oskarmobil.cz. Je to pohodlné, rychlé a navíc vás objednávka nebude nic stát. Patříte-li k příznivcům WAPu, jistě uvítáte též možnost nastavit posílání informací pomocí Oskarova WAPu v sekcích Zpravodajství nebo Oskarovy stránky. A konečně jednoduché objednávání zpráv SMS Info najdete též v SIM toolkitové aplikaci, která je k dispozici na Oskarově nové kartě SIM Plus.

 www.oskarmobil.cz

Článek ze dne 10. prosince 2002 - úterý