logo itpoint.cz

Oskavalír rozdělí školám 4 570 271 Kč

Oskarovi zákazníci přispěli do veřejné sbírky Oskavalír, a navýšili tak sumu určenou na pomoc základním a středním školám v regionech postižených srpnovými povodněmi o 685 271 Kč ...

Nadační projekt Oskavalír ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni bude směřovat svou podporu k rekonstrukci a obnově základních a středních škol v regionech postižených srpnovými povodněmi.

Oskar věnuje z vlastních prostředků na opravu a rekonstrukci základních a středních škol v každém z pěti postižených krajů 777 000 Kč. Tato částka však není konečná. Svými příspěvky ji doposud navýšili Oskarovi zákazníci o dalších 685 271 Kč, a to prostřednictvím speciální povodňové telefonní linky a SMS zpráv. Veřejná sbírka přitom potrvá až do konce roku. Celkem tak Oskavalír rozdělí 4,570 milionu korun.

"Program Oskavalír chce svým dílem přispět k řešení nejakutnějších problémů středních a základních škol v oblastech, jež byly živlem postiženy nejvíce," řekla Karla Stephens, Oskarova generální ředitelka. "Jsme potěšeni, že naši zákazníci přispěli do sbírky Oskavalír tak významnou částkou. Společná pomoc bude o to účinnější," dodala Stephens.

Finanční prostředky z veřejné sbírky Oskavalír budou rozděleny mezi Jihočeský, Ústecký, Středočeský kraj a Prahu. Vzhledem k tomu, že školy z Plzeňského kraje přihlášku do projektu nepodaly, finanční prostředky původně určené pro tento kraj budou poměrně rozděleny mezi další čtyři kraje. V každém z nich tak Oskavalír rozdělí 1,142 milionu Kč. Symbolické předání finančních darů proběhne ve vybraných školách v průběhu října.

 www.oskarmobil.cz

Článek ze dne 4. října 2002 - pátek