logo itpoint.cz

Paegas připravil pro své zákazníky službu SMS chat

Služba SMS chat spojuje výhody SMS zpráv s vlastnostmi chatování známého z internetových stránek a umožňuje uživateli povídat si pomocí krátkých textových zpráv s více lidmi najednou.

Praha, 14. února 2002 – Novou službu SMS chat nabízí svým zákazníkům společnost RadioMobil. Všichni uživatelé sítě Paegas tak mají od dnešního dne možnost využívat chat také prostřednictvím mobilního telefonu. Služba SMS chat spojuje výhody SMS zpráv s vlastnostmi chatování známého z internetových stránek a umožňuje uživateli povídat si pomocí krátkých textových zpráv s více lidmi najednou.

"K využívání služby stačí, aby si zákazník zaregistroval svou přezdívku, a pak již může vstoupit do některé z veřejných či soukromých místností a pobavit se s ostatními o tom, co ho zajímá. Možností, kde, s kým a jak si popovídat, je přitom celá řada," říká Jiří Hájek, manažer firemní komunikace společnosti RadioMobil, a dodává : "Zákazníci navíc ocení velmi jednoduchou obsluhu naší služby. Například na došlé příspěvky mohou odpovědět okamžitě pouhou volbou odpovědět v menu telefonu, a nemusejí tedy zadávat žádné příkazy."

Popis služby

K registraci pro využívání služby SMS chat zákazník odešle jednoduchý příkaz ve formě SMS zprávy, která obsahuje jím zvolenou přezdívku. Pod touto přezdívkou se potom může přihlásit do některé ze stávajících místností, tzv. chatroomů, a zapojit se do debaty, anebo si vytvořit místnost vlastní. V případě, že si uživatel vytváří vlastní místnost, může si zvolit, zda bude veřejná, nebo soukromá. Po zřízení místnosti se stává jejím administrátorem a může měnit její nastavení či regulovat počet chatujících osob. V každé místnosti může být přihlášeno až 200 uživatelů.

Ve službě SMS chat existují tři typy místností: veřejné založené Paegasem, veřejné založené uživateli a soukromé. Do veřejné místnosti může vstoupit jakýkoliv registrovaný uživatel, naopak do soukromé místnosti má přístup pouze návštěvník, který zná heslo.

Samotné vkládání příspěvků je velmi jednoduché a nejsou k němu nutné složité příkazy. Buď uživatel napíše SMS obsahující název místnosti a vzkaz, nebo může na přijatou zprávu reagovat ještě pohodlněji, a to pomocí již zmiňované volby "odpovědět" (Reply) v menu mobilního telefonu. Pokud chce uživatel něco sdělit druhému uživateli tak, aby si zprávu nemohl přečíst nikdo jiný než její adresát, lze opět jednoduchým příkazem tuto zprávu "pošeptat".

Ceník služby SMS chat

  Cena (bez 5% DPH)
Odeslání příspěvku nebo příkazu cena za odeslání SMS dle tarifu zákazníka
Doručení příspěvku 0,50 Kč
Doručení vyžádané informace 1,00 Kč
Doručení potvrzující informace (potvrzení o provedení příkazu) zdarma

Podrobné info k SMS chat

 www.paegas.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 15. února 2002 - pátek