logo itpoint.cz

Panasonic představil na českém trhu mobilní telefon GD75

Telefon charakterizuje atraktivní design, řada užitečných funkcí a široké možnosti personifikace. GD75 je zástupcem telefonů střední třídy a vyplňuje prostor mezi modely GD35 a GD95. Přístroj bude uveden na český trh na konci prvního čtvrtletí tohoto roku.

Telefon charakterizuje atraktivní design, řada užitečných funkcí a široké možnosti personifikace. GD75 je zástupcem telefonů střední třídy a vyplňuje prostor mezi modely GD35 a GD95.

Tento model je prvním telefonem značky Panasonic s integrovanou anténou, díky níž měří pouhých 106 mm a váží jen 82 g. Jeho uživatelé budou mít k dispozici jedinečné grafické rozhraní poprvé uvedené u modelu GD95. Pětisměrný joystick a názorné ikony zajišťují snadnou a rychlou dostupnost všech funkcí. Stačí jednoduše najet kurzorem na požadovanou položku nabídky a potvrdit volbu stiskem joysticku.

Panasonic jako první uvedl na trh telefony podporující polyfonní vyzvánění a model GD75 plně využívá všech jeho předností. Tříhlasá polyfonie totiž umožňuje dosáhnout mnohem věrnější a příjemnější reprodukce zvuku. GD75 též umožňuje stahování vyzváněcích melodií z internetu a samozřejmostí je vybavení telefonu vibračním vyzváněním.

Pro přizpůsobení telefonu svému vkusu máte na výběr ze sedmi různých grafických pozadí (tapet), jestli však chcete být ještě originálnější, můžete si z internetu stáhnout další. Dále je možné vybrat si ze šesti integrovaných animovaných spořičů displeje. Žádným problémem není ani vytvoření vlastního vyzvánění, stačí jej pouze zaznamenat pomocí funkce integrovaného diktafonu. Díky těmto funkcím poskytuje Panasonic GD75 výjimečný prostor k vyjádření vaší osobnosti.

GD75 nabízí také několik užitečných funkcí pro náruživé pisatele SMS zpráv. Jednou z nich je například SMS Chat. Zadáte telefonní číslo, zvolíte si uživatelské jméno a pak už můžete začít posílat textové zprávy bez nutnosti opakované volby čísla partnera. Telefon též umožňuje odesílání delších textových zpráv prostřednictvím spojení tří SMS standardní délky. Chcete sdělit nějakou horkou novinku všem svým přátelům najednou ? Pro takové případy je telefon vybaven funkcí SMS Group Sending, dovolující zasílání textových zpráv více lidem zároveň. Psaní SMS zpráv je možné urychlit využitím integrované funkce prediktivního zadávání textu T9.

GD75 je ovšem i seriózním pracovní nástrojem. Integrovaný modem dovoluje bezproblémové připojení přenosného počítače k firemnímu serveru nebo internetu. Prostřednictvím wapového browseru standardu 1.2.1 pak můžete například sledovat pohyby akcií. Telefon navíc obsahuje systém Personal Information Management (PIM). K jeho funkcím patří například automatické přenastavení času v závislosti na časovém pásmu, budík, kalendář, zápisník, kalkulátor a převodník měn.

Model GD75 nabízí opravdu nepřeberné množství funkcí. Hlasový záznamník vám dovolí nahrávat stručné poznámky, hlasové vytáčení zabezpečuje rychlý přístup k důležitým telefonním číslům. Integrovaný hlasitý odposlech umožňuje pokračovat v rozhovoru například i při prohlížení stažených wapových stránek. A ve chvílích volna si můžete vybrat z nabídky několika nových her.

Mobilní telefon Panasonic GD75 bude uveden na český trh na konci prvního čtvrtletí tohoto roku. Cena zatím nebyla stanovena.

Článek ze dne 24. ledna 2002 - čtvrtek