logo itpoint.cz

Panasonic si zvolil pro notebooky Toughbook mobilní modul GPRS od firmy Siemens

Do notebooků Toughbook budou na přání zabudovány GPRS moduly Siemens MC35 přímo ve výrobě. Modul MC35 podporuje rychlý přenos dat a faxovou a hlasovou komunikaci pro uživatele, kteří cestují. Těchto přístrojů s vlastnostmi mobilní telefonie by se mělo každoročně vyrobit více než 50 000 kusů.

Na přání zákazníka budou do notebooků Panasonic Toughbook, které jsou speciálně určeny pro uživatele mobilních telefonů, v budoucnu zabudovány GPRS moduly Siemens MC35 přímo ve výrobě. GPRS modul od skupiny Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) podporuje rychlý přenos dat a faxovou a hlasovou komunikaci pro uživatele, kteří cestují. Těchto přístrojů s vlastnostmi mobilní telefonie by se mělo každoročně vyrobit více než 50 000 kusů.

Mezi hlavní zákazníky notebooků Toughbook patří společnosti, které chtějí svým servisním technikům v terénu nabídnout notebook, který by byl chráněný proti nárazu, vlhku a znečistění. Modul MC35 je zabudován přímo do Toughbooků a mobilním zákazníkům umožňuje vysokou přenosovou rychlost dat, telefonování a posílání faxů. Tyto možnosti jsou důležité zejména při zasílání a přijímání dokumentů, které musí být rychle při ruce v případě servisní návštěvy – patří mezi ně např. objednávky služeb, e-maily, manuály, hlášení o závadách a grafy okruhů. I když portfolio notebooků Panasonic Toughbook obsahovalo funkci pro GSM, společnost se nyní rozhodla pro GPRS modul Siemens MC35, protože nabízí mnohem vyšší rychlost přenosu dat.

Panasonic odhaduje, že každoročně vyrobí kolem 50 000 nebo 60 000 Toughbooků s podporou mobilní telefonie. První systémy by měly být vyrobeny v červnu 2002, a to hlavně v Evropě. Na podzim by se měl objevit model, který bude určen speciálně pro americký trh.

Kromě řady notebooků Toughbook má Panasonic další dva přístroje pro mobilní zákazníky, do nichž lze také zapojit modul MC35 od Siemens IC Mobile: osobní digitální asistent (PDA) a Webpad, které budou s funkcí GPRS dostupné od podzimu 2002.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 21. června 2002 - pátek