logo itpoint.cz

Panasonic uvádí na český trh nový fax UF-490-YJ

I přes množství funkcí a způsobů využití nový Panafax nevyžaduje žádné doplňky ani jiné příslušenství. Díky kompaktním rozměrům, snadnému ovládání a propojení s počítačem představuje ideální řešení pro vaši kancelář.

Nový fax UF-490-YJ nabízí neobvykle široké možnosti práce s dokumenty, jako je fax standard G3, laserový tisk, skenování a správa dokumentů. I přes množství funkcí a způsobů využití nový Panafax nevyžaduje žádné doplňky ani jiné příslušenství. Díky kompaktním rozměrům, snadnému ovládání a propojení s počítačem představuje ideální řešení pro vaši kancelář.

Model UF-490-YJ je vybaven vestavěným modemem s rychlostí 33,6 kbps a systémem Super G3, díky němuž může přenést váš dokument za méně než 3 sekundy. Systém Super Quick Handshaking urychluje komunikaci obou zařízení při navázání i ukončení spojení a redukuje tak dobu výměny řídících dat mezi faxi na obou koncích komunikačního řetězce. Díky vysokokapacitní paměti až na 120 stran a laserové tiskové jednotce dosáhnete stejného stupně kvality a výkonnosti, jaký můžete očekávat od vysoce výkonného kancelářského stroje.

Dodávaný softwarový balík umožňuje ovládání přímo z počítače přes vestavěné paralelní rozhraní, takže stačí nainstalovat tiskový ovladač a z přístroje se okamžitě stává kvalitní laserová tiskárna s rozlišením 600x600 dpi. UF-490-YJ současně pracuje jako TWAIN kompatibilní skener, který rychle převede papírové dokumenty do počítačové podoby. Tyto dokumenty pak můžete organizovat, upravovat a sdílet v síti díky softwaru, který je součástí dodávky a mimo jiné umožňuje i jednoduché zasílání všech dokumentů e-mailem jejich přetažením myší přímo do e-mailové zprávy. Faxování počítačových dokumentů je stejně snadné a nevyžaduje ani tisk dokumentu, stačí pouze vybrat požadovaný soubor a odeslat jej opět pomocí funkce Drag & Drop.

Přístroj využívá tonerové kazety na 3 000 a 6 000 stran a jejich výměna je rychlá bez rizika potřísnění rukou nebo přístroje tonerem. Unikátní funkce Check&Call zajistí ohlášení nedostatku toneru nebo některých mechanických závad automaticky na servisní středisko.

Panafax UF-490-YJ splňuje energetické požadavky, které ho opravňují k označení ENERGY STAR. Díky systému úspory energie dosahuje spotřeba v pohotovostním režimu pouhou 1 Wh.

Panafax UF-490-YJ bude uveden na český trh na konci ledna roku 2002 za cenu cca 31.000,- Kč včetně DPH.

 www.panasonic.cz

Článek ze dne 4. února 2002 - pondělí