logo itpoint.cz

Partnerský extranet pro našeho největšího distributora mobilních telefonů GSM Partner vybuduje společnost ET NETERA

Kontrakt zahrnuje implementaci a pozdější provoz informačního systému, který prostřednictvím přímé integrace se systémem Navision umožní online přístup partnerů k vybraným datům společnosti GSM PARTNER/Avenir Telecom Group a přímé objednávky. Extranet je pro maximální otevřenost stavěn na robustní technologii J2EE, se systémem Navision bude komunikovat přes XML rozhraní.

Největší český distributor mobilních telefonů, sad a příslušenství, GSM PARTNER, a.s./Avenir Telecom Group, podepsal se společností ET NETERA s.r.o., která na českém trhu dodává komplexní e-business řešení, kontrakt na realizaci extranetového řešení pro svou dealerskou síť. Hlavním cílem společného projektu je zefektivnit a zrychlit komunikaci firmy GSM PARTNER se stovkami svých obchodních partnerů.

"Společnost ET NETERA jsme zvolili na základě analýzy řešení, kvalitních referencí a zkušeností s podobnými projekty. Kvalitní analytické výstupy, flexibilita a profesionální přístup nás přesvědčil, že ET NETERA je správný partner i pro vlastní realizaci a dlouhodobý rozvoj projektu partnerského extranetu," uvedl Ing. Roman Kníže, IT manager společnosti GSM PARTNER, a.s./Avenir Telecom Group.

Během detailní předimplementační analýzy všech aspektů budoucího systému s analytiky společnosti ET NETERA úzce spolupracovali zástupci všech oddělení klienta, která budou extranet využívat. "Získali jsme tak jasný obraz budoucího řešení, o kterém si můžeme být jisti, že pokryje všechny současné požadavky klienta a bude připraveno na další rozšiřování," uvedl Ing. Martin Holečko, obchodní ředitel společnosti ET NETERA.

Kontrakt zahrnuje implementaci a pozdější provoz informačního systému, který prostřednictvím přímé integrace se systémem Navision umožní online přístup partnerů k vybraným datům společnosti GSM PARTNER/Avenir Telecom Group a přímé objednávky. Extranet je pro maximální otevřenost stavěn na robustní technologii J2EE, se systémem Navision bude komunikovat přes XML rozhraní. "Díky důslednému využívání metodiky RUP (Rational Unified Process) v naší společnosti je celý systém do detailu navržen už před tím, než vznikne první řádek programového kódu. To je u komplexních řešení jako je toto naprosto zásadní předpoklad, který je bohužel u internetových řešení klienty i vývojáři často podceňován," vysvětlil Ing. Štěpán Mík, systémový architekt a konzultant společnosti ET NETERA.

Základem extranetu budovaném společností ET NETERA bude produktový katalog s možností přímých objednávek do interního systému Navision společnosti GSM PARTNER/Avenir Telecom Group. V rámci procházení katalogu vloží uživatel libovolné zboží do nákupního košíku. Přitom se automaticky sleduje zda nepřekročil svůj kredit, počet věrnostních bodů nebo nevyčerpal marketingové body. Každá individuální objednávka bude monitorována. Zákazník tak bude mít možnost sledovat historii procesu od prvních okamžiků zaregistrování požadovaného zboží až k samotnému dodání.

Důležitou součástí partnerského extranetu je také systém pro správu a sdílení dokumentů, tzv. document management system (DMS), pro distribuci marketingových a jiných informací, postavený nad J2EE komponentami vyvinutými společností ET NETERA. V neposlední řadě ocení uživatelé systému možnost sofistikovaného vyhledávání zboží včetně personalizace nebo hromadný mailing.

Společnost ET NETERA, spol. s r.o., přední český dodavatel kompletních e-businessových řešení na klíč, je projektově orientovaná firma se silným partnerským portfoliem, která pomáhá svým klientům využít nové pracovní postupy, obchodní příležitosti, nové způsoby komunikace se zákazníky i zaměstnanci a další možnosti, které informační technologie poskytují. Dodávaná řešení se opírají o konzultace, kreativitu, vývoj a provoz informačních systémů na bázi internetových technologií. Typickým příklady řešení jsou intranetové systémy pro správu oběhu dokumentů, vnitrofiremní organizaci (kalendáře,...), často integrované s dalšími informačními systémy klienta (Navision, SAP…), firemní webové servery a systémy pro správu jejich obsahu, obsahující online katalogy výrobků nebo propagační webové miniprezentace. Mezi nejvýznamnější klienty patří Eurotel, Siemens, ANNONCE, Ministerstvo zahraničních věcí, Fujitsu-Siemens. Společnost je certifikovaný technologický a obchodní partner společností IBM, HP a Oracle.

GSM PARTNER,a.s./Avenir Telecom Group je distribuční společnost se šestiletou tradicí na trhu mobilních komunikací. GSM Partner,a.s./Avenir Telecom Group je autorizovaným dealerem společnosti Eurotel, obchodním partnerem společnosti RadioMobil, autorizovaným distributorem společností SAGEM, ALCATEL, MOTOROLA a SAMSUNG. GSM PARTNER, a.s./Avenir Telecom Group je členem mezinárodní distribuční společnosti Avenir Telecom. Avenir Telecom (www.avenir-telecom.com) se řadí mezi celosvětově nejvýznamnější telekomunikační distributory. Zajišťuje distribuci, maloobchodní prodej telekomunikační techniky a služeb, rovněž i servis. Působí ve Francii, Nizozemí, Španělsku, Polsku, Rumunsku, Velké Británii, Belgii a Maroku. Jeho klíčovými partnery jsou operátoři (zejména VODAFONE a ORANGE) a výrobci mobilních telefonů (zejména MOTOROLA, NOKIA a SAMSUNG). Od roku 1998 je registrovaná na burze "Nouveau Marché".

 www.etnetera.cz     www.gsmpartner.cz

Článek ze dne 3. května 2002 - pátek