logo itpoint.cz

PODATELNA.INFO od Globe Internet získala atestaci shody se standardem na provoz elektronických podatelen

Atestační středisko Medicont Group, a.s. pověřené Úřadem pro veřejné informační systémy (ÚVIS) vydalo atest shody produktu PODATELNA.INFO se Standardem ISVS pro provoz elektronických podatelen ve vztahu k používání zaručeného elektronického podpisu. Funkce systému byly navrhovány tak, aby bylo možné elektronickou podatelnu implementovat na libovolném úřadě a provázat jí s již existujícími systémy (oběhu dokumentů, spisové služby) během několika dnů.

Atestační středisko Medicont Group, a.s. pověřené Úřadem pro veřejné informační systémy (ÚVIS) vydalo atest shody produktu PODATELNA.INFO se Standardem ISVS pro provoz elektronických podatelen ve vztahu k používání zaručeného elektronického podpisu.

Jedná se o první software pro elektronickou podatelnu, který získal tuto atestaci. Elektronická podatelna je virtuální formou klasické podatelny fungující na každém úřadu pro příjem listin a dokumentů. Pro občana i pro úřad se díky elektronické podatelně značně zrychluje, zefektivňuje a zjednodušuje podávání i vyřizování dokumentů, které jsou přijímány prostřednictvím e-mailu, datového nosiče (disketa, CD-ROM), nebo internetových stránek úřadu.

Systém elektronické podatelny PODATELNA.INFO ( http://podatelna.info ), který nabízí společnost Globe Internet, plně respektuje individuální nároky různých stupňů veřejné správy. Funkce systému byly navrhovány tak, aby bylo možné elektronickou podatelnu implementovat na libovolném úřadě a provázat jí s již existujícími systémy (oběhu dokumentů, spisové služby) během několika dnů.

Licence systému PODATELNA.INFO je nabízena pro lokální instalaci v rámci interní sítě úřadu (server využívající OS UNIX, LINUX), nebo je PODATELNU možné provozovat vzdáleně formou pronájmu kompletní aplikace (ASP), která je provozována na zabezpečeném serveru poskytovatele. V obou případech je práce s elektronickou podatelnou PODATELNA.INFO plně nezávislá na používaném software nebo hardware v rámci úřadu. Licence jsou nabízeny za ceny od 28 tisíc Kč nebo formou pronájmu od 980,- Kč měsíčně.

PODATELNA.INFO

Článek ze dne 3. září 2002 - úterý