logo itpoint.cz

Podle Contactelu rozhodl ČTÚ ve prospěch statisíců zákazníků připojených k internetu

Český telekomunikační úřad vydal předběžné opatření, kterým vyhověl žádosti alternativních operátorů a poskytovatelů internetových služeb (ISP) o zastavení realizace nového modelu internetového připojení Internet Plus. "Zavedení nového modelu by jednoznačně vedlo ke zhroucení konkurenčního prostředí na českém telekomunikačním trhu", tvrdí generální ředitel Contactelu Michal Čupa.

Český telekomunikační úřad vydal předběžné opatření, kterým vyhověl žádosti alternativních operátorů a poskytovatelů internetových služeb (ISP) o zastavení realizace nového modelu internetového připojení Internet Plus.

Contactel považuje rozhodnutí o budoucnosti internetového připojení za důležité a zásadní, neboť se týká statisíců zákazníků, a zásadně odmítá nátlak a diktát ze strany Českého Telecomu. "Věřím, že vydání předběžného opatření, kterým se zachovává status quo a pozastavuje výpověď smluv s Českým Telecomem, poskytne dostatečný prostor a čas pro přijetí rozumného a perspektivního řešení," řekl Michal Čupa, generální ředitel Contactelu, a dodal že "zavedení nového modelu by jednoznačně vedlo ke zhroucení konkurenčního prostředí na českém telekomunikačním trhu."

Historie modelu Internet Plus

 www.contactel.cz

Článek ze dne 13. září 2002 - pátek