logo itpoint.cz

Polský operátor Plus GSM spustil službu multimediálních zpráv s řešením MMS od společnosti Nokia

Nokia podepsala smlouvu s polským operátorem Polkomtel, který provozuje síť Plus GSM, na dodávku řešení multimediálních zpráv společnosti Nokia. Tento systém přináší účastníkům mobilní sítě Plus GSM multimediální služby další generace. Cena je 2 zloté za jednu multimediální zprávu, jejíž velikost může být až 50 KB. Služba je k dispozici všem zákazníkům bez jakékoli aktivace nebo měsíčního poplatku. Účtovány jsou pouze odesílané zprávy.

Nokia podepsala smlouvu s polským operátorem Polkomtel, který provozuje síť Plus GSM, na dodávku řešení multimediálních zpráv společnosti Nokia. Tento systém přináší účastníkům mobilní sítě Plus GSM multimediální služby další generace.

Nová služba multimediálních zpráv (MMS) umožňuje uživatelům mobilních telefonů zasílat zprávy kombinující text, fotografie a zvuk z telefonu podporujícího MMS buď přímo na další MMS telefon nebo na e-mail. MMS je dalším vývojovým stupněm po textových zprávách (SMS), takže je to pro uživatele známá a snadno použitelná služba. Kromě textového obsahu mohou multimediální zprávy obsahovat fotografie, grafiku, hlas a zvukové klipy.

Na základě smlouvy dodala Nokia své řešení multimediálních zpráv včetně serverů Multimedia Messaging Service Center a Nokia Multimedia Terminal Gateway. Dále Nokia zajistila implementaci, integraci a poskytla balík služeb Nokia KeyCare™ Package, který udržuje konkurenceschopnost řešení MMS.

"Komerční spuštění proběhlo poslední týden v červnu, poskytovaná služba umožňuje posílat zprávy také e-mailem a přijímat zprávy prostřednictvím webové stránky, což je důležité pro ty zákazníky, kteří ještě nemají mobilní telefony s podporou technologie MMS," řekl Robert Krawczyk, člen představenstva a ředitel marketingu a prodeje ve společnosti Plus GSM. "Naši zákazníci mají možnost vytvářet a posílat si multimediální zprávy a brzy budou mít také možnost objednat si doručování obsahu s přidanou hodnotou na svá mobilní zařízení. Plus GSM věří, že větší funkčnost technologie MMS bude startovním bodem pro bohatší zážitky zákazníků a přichystá podmínky pro používání služeb 3G."

Plus GSM byl první operátor v Polsku, který zahájil komerční provoz služby MMS. Cena je 2 zloté za jednu multimediální zprávu, jejíž velikost může být až 50 KB. Služba je k dispozici všem zákazníkům bez jakékoli aktivace nebo měsíčního poplatku. Účtovány jsou pouze odesílané zprávy.

Zákazníci sítě Plus GSM mohou posílat multimediální zprávy na mobilní telefony a e-mailové účty. Pokud telefon příjemce nepodporuje MMS, obdrží textovou zprávu s informací o webové stránce, kde si může zprávu MMS prohlédnout: foto.plusgsm.pl a jedinečné přihlašovací jméno a heslo pro konkrétní MMS.

"Systém multimediálních zpráv společnosti Nokia nabízí síti Plus GSM solidní základnu pro spuštění celé řady multimediálních služeb a je pro nás velkým potěšením, že rozšiřujeme naši dlouhotrvající spolupráci se společností Polkomtel v této vzrušující nové oblasti," řekl Konrad Pancewicz, account manager ve společnosti Nokia Poland. "Nokia nabízí kompletní řešení zahrnující inteligentní aplikace, podporu starších telefonů, middleware a mobilní terminály s podporou MMS. S řešením Nokia mohou operátoři nabízet svým zákazníkům nejrůznější služby a aplikace, které generují zisky."

 www.nokia.cz

Článek ze dne 2. září 2002 - pondělí