logo itpoint.cz

Portál Centrum.cz přešel k Aliatelu

Portál Centrum.cz v neděli 17.11. změnil poskytovatele internetového připojení - přešel ke společnosti Aliatel. Vybavení portálu je umístěno v moderním telehousu Aliatelu - Nagano v Praze na Žižkově. Uživatelé by měli poznat rozdíl při rychlosti načítání stránek a to jak v ČR, tak v zahraničí. Portál je nyní i daleko lépe zabezpečen proti možným výpadkům připojení.

Portál Centrum.cz v neděli 17.11. přesunul své serverové vybavení do nového moderního telehousu společnosti Aliatel, nácházejícím se v lokalitě Nagano na Žižkově a připojil se k jeho páteřní síti. Tímto pokračuje ve své strategii neustálého zlepšování služeb pro své uživatele. Uživatelé by měli poznat rozdíl při rychlosti načítání stránek a to jak v ČR, tak v zahraničí. Portál je nyní i daleko lépe zabezpečen proti možným výpadkům připojení.

Stěhování portálu předcházela fáze důkladného plánování, která začala v polovině září. Samotné stěhování 34 počítačů, tj. více než 50 serverů odstartovalo v neděli v 05:40 a portál Centrum.cz byl znovu plně funkční ve 13:00, tj vše trvalo 7 hodin a 20 minut. Na celé akci se podílel tým dvanácti lidí.

Nové moderní hostingové centrum Aliatelu - Nagano poskytuje portálu Centrum.cz kvalitní bezpečnostní systém s elektronickou zónovou ochranou objektu a technologických prostor (magnetické karty, hierarchické klíče), fyzickou ostrahu, kamerový systém se záznamem obrazu a nonstop dohled. Dále poskytuje spolehlivou a vysoce účinnou klimatizaci včetně filtrace prachu, dva záložní agregáty 800 kW s náběhem do 15 sekund, dobou provozu 32 hodin při plném výkonu a nonstop dálkové monitorování hladiny paliva. Aliatel poskytuje Centru připojení do NIXu s kapacitou 2x100 Mbits, do zahraničí 18 Mbits + 12 Mbits (dva nezávislí poskytovatelé zahraniční konektivity). Na NIX a zahraničí, stejně jako na další páteřní linky se vztahují garance propustnosti (ve výši 67%, tzn. pokud je linka vytížena z 67% dochází k navýšení kapacity linky).

"Přechod na nového poskytovatele připojení není pro portál velikosti Centrum.cz úplně jednoduché. Jsem rád, že jsme ho zvládli jak po technické, tak i po komunikační stránce směrem k našim uživatelům. Navíc jsme si tím otestovali naše havarijní plány, které se jinak zkoušet vůbec nedají. Parametry telehousu Nagano i sítě Aliatel jsou pro naše uživatele zárukou rychlosti a kvality," komentuje ředitel Centrum.cz Oldřich Bajer.

 www.aliatel.cz

Článek ze dne 22. listopadu 2002 - pátek