logo itpoint.cz

Ppřes 5000 SMS zpráv denně je odesíláno z veřejných telefonních automatů Českého Telecomu

V současné době umožňuje "eSeMeSkovat" a e-mailovat 14 200 z celkového počtu 27 000 telefonních automatů, další přístroje jsou průběžně upravovány. Tuto ve světě ojedinělou službu zavedla společnost teprve před měsícem a již teď se jí začíná vyplácet.

Hranici 5000 překročil minulý týden počet krátkých textových zpráv (SMS), které zákazníci ČESKÉHO TELECOMU, a.s., denně odešlou z veřejných telefonních automatů. Tuto ve světě ojedinělou službu zavedla společnost teprve před měsícem a již teď se jí začíná vyplácet.

"Objem odeslaných zpráv narůstá tempem, které nás samotné příjemně překvapilo", uvedl Jan Ander, ředitel pro veřejné telefonní automaty ČESKÉHO TELECOMU. "Krátké časové období, v němž se nová služba nejenže dostala do povědomí zákazníků, ale zároveň se stává rentabilní, předčilo naše očekávání", dodal.

V současné době umožňuje "eSeMeSkovat" a e-mailovat 14 200 z celkového počtu 27 000 telefonních automatů, společnost průběžně upravuje další přístroje. Klávesnice přístrojů jsou abecedou označeny buď přímou ražbou na tlačítkách nebo jsou podlepeny samolepkou, která jednoznačně přiřazuje písmena abecedy k jednotlivým tlačítkům.

Platit za odesílání textových zpráv či e-mailů z telefonních automatů je možné prostřednictvím multifunkční karty TRICK, v případě kombinovaných telefonních automatů (typ Axelit) rovněž mincemi. Ceník jednotlivých služeb je uveden v příloze této zprávy.

Využívat služby SMS z veřejných telefonních automatů mohou zákazníci ČESKÉHO TELECOMU od 1.června 2002. Z hlediska uživatele jde o velmi snadnou službu, zasílání e-mailů nebo SMS zpráv doslova "z ulice" je dostupné komukoliv, 24 hodin denně. Stačí jenom přistoupit k veřejnému telefonnímu automatu a po zasunutí karty či vhození mince zvolit "SMS služba" či "E-mail", zadat číslo mobilního telefonu (nebo e-mailovou adresu), zprávu napsat a potvrdit odeslání.

Multifunkční karta TRICK, kterou ČESKÝ TELECOM nabízí rovněž od začátku června, se od dosavadní telefonní karty neliší velikostí ani tvarem. Eurochip (II.generace čipů), jímž je karta osazena, však umožňuje poskytovat a postupně rozšiřovat portfolio služeb. Karty TRICK jsou vydávány v hodnotách 150 Kč, 200 Kč a 300 Kč. Pro výměnu nepoužitých starých karet (v původním obalu) za nové pak bude určena omezená série v dříve prodávaných hodnotách.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 3. července 2002 - středa