logo itpoint.cz

PragoNet zahájil komerční provoz uzlu sítě Deutsche Telekomu

Po půlročním testování byl v slavnostně zahájen komerční provoz nového přístupového uzlu (PoP) globální telekomunikační sítě společnosti Deutsche Telekom - Telekom Global Net (TGN) - v České republice.

Minulou středu byl po půlročním testování slavnostně zahájen komerční provoz nového přístupového uzlu (PoP) globální telekomunikační sítě společnosti Deutsche Telekom - Telekom Global Net (TGN) - v České republice. TGN je celosvětová plně digitalizovaná přenosová síť založená na optických trasách, která celkově měří přes 1,5 miliónu kilometrů.

S využitím této sítě nabízí datová divize Deutsche Telekomu T-Systems zprostředkování vysokokapacitního připojení k mezinárodním uzlům internetu, pronájem přenosového pásma, a také službu terminace hlasových minut. Centrála a hlavní řízení sítě TGN je v německém Frankfurtu Celkem má TGN devadesát přípojných bodů ve 38 zemích světa.

Tato síť poskytuje neomezenou přenosovou kapacitu, vynikající dostupnost a garantovanou bezpečnost sítě společnostem s mezinárodní působností a současně více než 3000 telekomunikačním a síťovým operátorům po celém světě.

Na příjemném ceremoniálu v prostorách hotelu Holiday Inn na Pankráci promluvil za Deutsche Telekom pan Jan Geldmacher, člen představenstva T-Systems zodpovědný za telekomunikační služby, Tamás Sandor, manažer T-Systems International, Carrier Sales and Services pro oblast střední a východní Evropy a pan Ing. Michal Hátle, CSc., místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti PRAGONET a.s.

PragoNet byl založen v roce 1996. V červnu 2000 do firmy vstoupil Deutsche Telekom, který nyní drží 51procentní podíl. V roce 2001 vykázala společnost růst zisku před zdaněním o 23 procent na 17,6 miliónu Kč. Firma provozuje více než 240 km optických přenosových tras a poskytuje všechny druhy telekomunikačních služeb. Spolu s T-Systems Czech (dříve Debis Systemhaus) patří do divize T-Systems skupiny Deutsche Telekom.

Přítomni byli vedoucí představitelé významných českých telekomunikačních společností a další významní hosté.

 www.pragonet.cz

Článek ze dne 8. dubna 2002 - pondělí