logo itpoint.cz

Pragonet zvýšil obrat v roce 2001 o více než 80 procent

Valná hromada Pragonetu v minulém týdnu odsouhlasila oficiální výsledky hospodaření za rok 2001 a současně konstatovala, že rok 2001 splnil očekávání akcionářů. Celkový obrat přesáhl 210 milionů Kč, ukazatel EBITDA vrostl meziročně o 50 % na 64 milionů Kč, zisk před zdaněním vzrostl meziročně o 25 % a dosáhl 18 mil. Kč.

Akciová společnost Pragonet, součást skupiny T-Systems v České republice, zvýšila v roce 2001 obrat o 80 procent a podobně jako v předchozích čtyřech letech dosáhla kladného hospodářského výsledku.

Valná hromada Pragonetu v minulém týdnu odsouhlasila oficiální výsledky hospodaření za rok 2001 a současně konstatovala, že rok 2001 splnil očekávání akcionářů. Celkový obrat přesáhl 210 milionů Kč, ukazatel EBITDA vrostl meziročně o 50 % na 64 milionů Kč, zisk před zdaněním vzrostl meziročně o 25 % a dosáhl 18 mil. Kč. Společnost na konci roku 2001 měla 118 zaměstnanců, tj. o 60 % více než v předchozím roce.

"V loňském roce se podařilo firmě Pragonet dále rozšířit svoje obchodní aktivity i produktové portfolio a přes investice přesahující 400 mil. Kč věnované do rozvoje sítí a služeb více než zdvojnásobila čistý zisk po zdanění," uvedl generální ředitel firmy Michal Hátle. "Cením si zejména toho, že i při nelehké situaci na českém i globálním telekomunikačním trhu se Pragonet dokázal pohybovat v černých číslech."

V roce 2001 zařadil Pragonet do svého portfolia hlasové služby pro podnikové zákazníky, otevřel moderní kolokační centrum a zpro-voznil vysokokapacitní napojení na mezinárodní síť Deutsche Telekomu TGN (Telekom Global Net), což mu umožňuje poskytovat mezinárodní telekomunikační služby pro podnikové zákazníky i ostatní operátory na špičkové úrovni. Společnost rozvíjí v Praze moderní metropolitní síť, která na konci roku 2001 využívala 220 km optických kabelů s více než 12 tisíci kilometrů optických vláken.

Společnost Pragonet byla založena v roce 1996 hlavním městem Prahou. V roce 2000 vstoupil kapitálově do firmy německý národní operátor Deutsche Telekom, který dnes prostřednictvím své strategické divize T-Systems ovládá 51 % firmy. Kromě Pragonetu působí v rámci T-Systems v České republice rovněž systémový integrátor a poskytovatel IT řešení, firma T-Systems Czech. Celkový obrat skupiny T-Systems v České republice se v roce 2001 přiblížil hranici jedné miliardy korun při celkovém počtu zaměstnanců přes 300.

PRAGONET

Článek ze dne 25. června 2002 - úterý