logo itpoint.cz

PRAGUE GUIDE je nová telefonní služba pro zahraniční návštěvníky Prahy

S příchodem letní turistické sezóny zavádí Český Telecom na telefonní lince 14118 informační službu v němčině a angličtině se základními informacemi o našem hlavním městě.

Novou informační hlásku, tzv. "PRAGUE GUIDE" , zavedl ČESKÝ TELECOM, a.s., spolu s příchodem letní turistické sezóny. Na telefonním čísle 14118 tak mohou zahraniční návštěvníci Prahy od června získat základní informace o našem hlavním městě.

Hláska 14118 "PRAGUE GUIDE" je přístupná za všech pevných linek (tedy rovněž z veřejných telefonních automatů) v Praze a středních Čechách. V angličtině a němčině jsou na ní k dispozici například informace o pražské dopravě, kontakty na vybrané ambasády, doporučení na nejznámější restaurace a kluby a samozřejmě informace o nejzajímavějších pražských památkách. Nechybí ani tipy na jednodenní výlety do okolí Prahy.

Dozvědět se o hlásce 14118 mohou turisté a další zájemci ze samolepek umístěných v budkách veřejných telefonních automatů nebo například prostřednictvím pravidelné inzerce v měsíčníku "Prague This Month". Při volání z pevné linky zaplatí zákazník za první dvě minuty 5,20 Kč, každá další minuta stojí 2,60 Kč. Z veřejných telefonních automatů jsou za každé dvě minuty účtovány dva impulzy.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 6. června 2002 - čtvrtek