logo itpoint.cz

Přečíslování veřejných telefonních sítí

ČTÚ oznamuje, že dne 22. 9. 2002 v době od 00 hod. 00 min. do 02 hod. 59 min. středoevropského letního času (SELČ) dojde v České republice k přečíslování veřejných telefonních sítí.

Český telekomunikační úřad oznamuje, že dne 22. 9. 2002 v době od 00 hod. 00 min. do 02 hod. 59 min. středoevropského letního času (SELČ) dojde v České republice k přečíslování veřejných telefonních sítí.

V praxi to znamená, že budou zrušena stávající směrová čísla "uzlových telefonních obvodů" (UTO podle telefonních seznamů). Z volby bude odstraněn přestupný znak "0".

Nově budou zřízeny "telefonní obvody" s jednotnou délkou národního (významového) čísla 9 míst, kdy veškeré spojování ve veřejných telefonních sítích bude uvnitř a do jiných telefonních obvodů uskutečňováno vždy devítimístnou volbou (vyjma např. tísňových volání) bez volby přestupného znaku "0". Ten nebude používán ani při voláních z pevných do mobilních telefonních sítí, ani uvnitř a mezi mobilními telefonními sítěmi.

Po přechodnou dobu přečíslování budou tísňová volání

112 - integrovaný záchranný systém,
150 - hasičský záchranný sbor,
155 - zdravotní záchranná služba,
158 - policie ČR,
zajišťována mobilními sítěmi GSM.

Český telekomunikační úřad žádá celou, zejména odbornou veřejnost, o pochopení změn souvisejících s přečíslováním.

Podrobné informace budou uvedeny v připravované změně Číslovacího plánu veřejných telefonních sítí, která bude zveřejněna v Telekomunikačním věstníku.

ČTÚ

Článek ze dne 19. února 2002 - úterý