logo itpoint.cz

Přerušení optického kabelu společnosti Sloane Park Property Trust

K přerušení došlo včera večer na trase mezi Prahou a Brnem poblíž Českého Brodu. Kabel byl přerušen zatím neznámým subjektem, který bez povolení příslušných úřadů a bez vědomí majitelů podzemních sítí provedl plošnou skrývku zeminy ...

Dne 2.4. 2002 v 19:25 hod. došlo k přerušení optického kabelu společnosti Sloane Park Property Trust, a.s. na trase mezi Prahou a Brnem poblíž Českého Brodu. Kabel byl přerušen zatím neznámým subjektem, který bez povolení příslušných úřadů a bez vědomí majitelů podzemních sítí provedl plošnou skrývku zeminy až do hloubky převyšující hloubku uložení optického kabelu, tj. minimálně 110 cm.

Skrývka zničila kabel společně s HDPE ochrannou trubkou v délce převyšující 6 m. Na místo okamžitě vyjela zásahová skupina smluvně servisní organizace Vegacom, a.s., která provedla detekci a lokalizaci závady a během 2 hodin její následné odstranění. Provoz na kabelu byl obnoven ve 01:25 hodin následujícího dne 3.4.2002.

Tato nepovolená a neohlášená činnost proběhla v těsné blízkosti ropovodu Družba, což zvyšuje náhled na závažnost celé akce. Společnost Sloane Park podala v této souvislosti trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení a poškozování a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení.

Tímto se také omlouváme svým obchodním partnerům, které tato záležitost mohla poškodit.

V Praze dne 3.4. 2002

Ing. Jan Láznička
předseda představenstva
Sloane Park Property Trust, a.s.

 www.sloane.cz

Článek ze dne 3. dubna 2002 - středa