logo itpoint.cz

Progeon - nově založený podnik pro poskytování služeb v oblasti řízení obchodních procesů

Společnost Infosys -  přední poskytovatel poradenských služeb v oblasti informačních technologií oznámila založení společného podniku Progeon pro poskytování služeb v oblasti řízení obchodních procesů.

Společnost Infosys Technologies Ltd. oznámila založení společnosti Progeon Ltd., která se bude zabývat poskytováním služeb v oblasti řízení obchodních procesů a ve které bude Infosys držet majoritní podíl.

Infosys je předním poskytovatelem poradenských služeb v oblasti informačních technologií, spolupracuje s 2 000 největšími firmami na světě a nabízí jim své služby v oblasti systémové integrace, poradenství, vývoje aplikací a produktového inženýrství. Tyto služby umožňují zákazníkům společnosti Infosys plně využít možností informačních technologií při svém podnikání. Zákazníci mohou využít model Global Delivery od firmy Infosys, který nabízí rychlá a cenově přijatelná řešení. Společnost Infosys má na celém světě 30 kanceláří a přibližně 10 000 zaměstnanců.

Firma Infosys oznámila svůj plán na vytvoření nové společnosti pro poskytování služeb v oblasti řízení obchodních procesů minulý týden při příležitosti oznámení svých výsledků za rok 2001. Firma zde také oznámila, že poskytne nové společnosti Progeon počáteční kapitál ve výši 5 miliónů dolarů.

Společnost Progeon (Managing Processes in the Global Era (Eon)) bude sídlit v indickém Bangalore a bude založena dle indického právního řádu. Firma bude sídlit v budově firmy Infosys v indickém Bangalore. Dohromady budou společnosti Infosys a Progeon nabízet svým zákazníkům cenově přijatelná kompletní řešení pro outsourcing technologií a služeb. Phaneesh Murthy, člen představenstva a obchodní a marketingový ředitel firmy Infosys, k tomu řekl : "Společnost Infosys vítá investici Citigroup do naší nové společnosti a myslíme si, že jsme uzavřeli dobré partnerství."

 www.infy.com

Článek ze dne 19. dubna 2002 - pátek