logo itpoint.cz

Program Oskavalír rozdělí v každém z pěti postižených krajů 777 tisíc korun

Oskar se rozhodl z vlastních prostředků věnovat 3,885 miliónu korun, aby zmírnil strádání lidí po katastrofálních povodních. Program chce svým dílem přispět k řešení nejakutnějších problémů středních a základních škol v Jihočeském, Plzeňském, Středočeském, Ústeckém kraji a Praze, tedy v oblastech, jež byly živlem postiženy nejvíce ...

Český mobilní operátor Oskar se rozhodl z vlastních prostředků věnovat 3,885 miliónu korun, aby zmírnil strádání lidí po katastrofálních povodních. "Program Oskavalír chce svým dílem přispět k řešení nejakutnějších problémů středních a základních škol v Jihočeském, Plzeňském, Středočeském, Ústeckém kraji a Praze, tedy v oblastech, jež byly živlem postiženy nejvíce," řekla Karla Stephens, Oskarova generální ředitelka. "V každém z pěti zmíněných krajů bude Oskavalír rozdělovat 777 tisíc korun v hotovosti," dodala Stephens.

O podporu z nadačního programu mohou žádat základní a střední školy všech typů. Zohledněny budou projekty doložitelně směřující k záchraně, renovaci či úplné náhradě movitého i nemovitého majetku poškozeného povodní. Může se tak jednat například o rekonstrukci specializovaných učeben, školních hřišť a podobně. "Člověk v tísni - společnost při České televizi se již aktivně podílela i na organizaci pomoci obětem záplav v roce 1997. Našim úkolem je především zajistit spravedlivé rozdělení prostředků tak, aby se školy v postižených krajích mohly co nejrychleji vrátit zpět do života," uvedl Tomáš Pojar, ředitel společnosti.

Zažádat o Oskarovu pomoc je velmi jednoduché. Stačí se do 15. září registrovat a vyplnit formulář na adrese www.oskavalir.cz, popř. jej zaslat na adresu Člověk v tísni, Kavčí Hory, 140 70, Praha 4. Vyhodnocení a oznámení rozdělení prostředků bude oznámeno do 25. září.

Nadační program Oskavalír ovšem není jediná cesta, jak Oskar pomáhá lidem postiženým záplavami. Oskar již dříve věnoval mobilní telefony obcím Kly a Zálezlice u Neratovic, které byly doslova odříznuty od světa. Doručil také mobily a SIM karty organizacím ČČK, Člověk v tísni a Adra a krizovým štábům v Praze 7 a 8. Oskar rovněž umožnil bezplatné volání na krizové povodňové linky.

 www.oskarmobil.cz

Článek ze dne 2. září 2002 - pondělí