logo itpoint.cz

Prohlášení alternativních operátorů k zahájení druhého kola jednání Českého Telecomu o novém modelu přístupu k internetu

Jediné sdělení, kterého se poskytovatelům od Českého Telecomu dostalo ohledně záměrů firmy byla informace, jež byla ve stejný den poskytnuta i veřejnosti. Navíc informace, které Český Telecom o svém modelu sdělil, byly nekompletní a místy dokonce zkreslené. Český Telecom jednoduše oznámil svůj nový model jako fakt, aniž by byl model ze strany poskytovatelů nebo ČTÚ diskutován. Toto chování ze strany monopolu je prostě nadále nepřijatelné.

V reakci na prohlášení Českého Telecomu, že "dnes 8. srpna zahájil druhé kolo jednání ohledně změn přístupu k Internetu s předními poskytovateli služeb internetu (ISPs) a jinými oprávněnými provozovateli (OLOs)", poskytovatelé kategoricky prohlašují, že Český Telecom s nimi žádná taková jednání nevedl.

Jediné sdělení, kterého se poskytovatelům od Českého Telecomu dostalo ohledně záměrů firmy byla informace, jež byla ve stejný den poskytnuta i veřejnosti. Navíc informace, které Český Telecom o svém modelu sdělil, byly nekompletní a místy dokonce zkreslené. Pokud jde o jednání, společnost Tiscali požádala Pavla Jirouška, Výkonného viceprezidenta Českého Telecomu pro služby velkoprodeje, o souhlas s účastí na schůzce s poskytovateli připojení k Internetu (ISP) a jinými oprávněnými provozovateli (OLO), která je nyní naplánována na 13. srpna v sídle APVTS.

Český Telecom dříve souhlasil s tím, že případný nově navrhovaný internetový model předloží k diskusi a schválení poskytovatelům připojení k Internetu (ISP) a jiným oprávněným provozovatelům (OLO) a ČTÚ. To se však nestalo. Český Telecom jednoduše oznámil svůj nový model jako fakt, aniž by byl model ze strany poskytovatelů nebo ČTÚ diskutován. Toto chování ze strany monopolu je prostě nadále nepřijatelné.

A konečně je i zřejmé, že termín 1. října (ode dneška za pouhých 7 týdnů), ve kterém mělo dojít ke kompletní a celkové transformaci českého internetu je nyní naprosto nesplnitelný.

 www.contactel.cz  www.aliatel.cz  www.tiscali.cz
 www.gtsgroup.cz  www.jet2web.cz  www.kpnqwest.cz

Článek ze dne 13. srpna 2002 - úterý