logo itpoint.cz

Prohlášení Českých Radiokomunikací k mimořádné události v objektu Cukrák

14.10. 2002 došlo v odpoledních hodinách k mimořádné události na radiokomunikačním objektu Cukrák s následkem smrti jednoho z pracovníků ČRa a.s. K události došlo při zajišťování akce "Výměna anténního systému Cukrák pro vysílání ČT1, ČT2", při montáži koaxiálního napáječe ...

Dne 14.10.2002 došlo v odpoledních hodinách k mimořádné události na radiokomunikačním objektu Cukrák s následkem smrti jednoho z pracovníků ČRa a.s.

K události došlo při zajišťování akce "Výměna anténního systému Cukrák pro vysílání ČT1, ČT2", při montáži koaxiálního napáječe. Případ vyšetřuje Policie České republiky.

Ve smyslu §133 c, odst. 1 Zákoníku práce byla zároveň jmenována vyšetřovací komise akciové společnosti ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE s úkolem zajistit vyšetření příčiny a okolnosti vzniku smrtelného pracovního úrazu, která začala ihned pracovat.

Vzhledem k tomu, že celé vyšetřování je v úplném začátku a v šetření Policie ČR společnost ČRa, a.s. tuto událost nebude nikterak komentovat ani vydávat další podrobnosti.

 www.cra.cz

Článek ze dne 16. října 2002 - středa