logo itpoint.cz

Prohlášení telekomunikačních společností k rozhodnutí ČTÚ ohledně projektu ADSL Českého Telecomu

ČTÚ potvrdil své stanovisko uvedené v předběžném opatření a uložil Českému Telecomu povinnost připravit podmínky propojení, které umožní alternativním operátorům poskytovat služby ADSL. ČTÚ pozastavil nabízení služby IOL Platinum do doby, než Český Telecom uzavře příslušnou propojovací smlouvu nebo dodatek k existující smlouvě s prvním alternativním operátorem.

Telekomunikační společnosti Aliatel, Contactel, Czech On Line (Telekom Austria Group), eTel, GTS Czech, Nextra Czech Republic a Tiscali vítají rozhodnutí ČTÚ z 12. srpna 2002, jímž se zastavuje projekt ADSL Českého Telecomu.

ČTÚ potvrdil své stanovisko uvedené v předběžném opatření a uložil Českému Telecomu povinnost připravit podmínky propojení, které umožní alternativním operátorům poskytovat služby ADSL. ČTÚ pozastavil nabízení služby IOL Platinum do doby, než Český Telecom uzavře příslušnou propojovací smlouvu nebo dodatek k existující smlouvě s prvním alternativním operátorem. Doposud tak Telecom diskriminoval alternativní operátory tím, že jim neumožnil velkoobchodní přístup ke službě ADSL a omezil tak v podstatě vytvoření soutěživého prostředí.

"Domníváme se, že se jedná o vítězství zdravého rozumu," shodují se výše uvedení alternativní operátoři. "ČTÚ učinil správné a pro zákazníky prospěšné rozhodnutí. Zákazníci získají přístup k širší nabídce služeb za lepší ceny."

Regulátor svým rozhodnutím dal za pravdu alternativním operátorům, kteří protestovali proti pokusu Českého Telecomu ustavit nespravedlivým způsobem monopolní pozici na nově se rodícím trhu širokopásmových komunikací a vyhnout se konkurenci.

 www.contactel.cz   www.aliatel.cz  www.gtsgroup.cz  www.tiscali.cz

 www.etel-group.cz  www.jet2web.cz  www.kpnqwest.cz  www.nextra.cz

Článek ze dne 19. srpna 2002 - pondělí