logo itpoint.cz

Q.gir, Tiscali a IBM spojují síly, aby nabídly českým firmám outsorcing ERP systému K2

Systém K2 je komplexní a sofistikovaný systém sloužící ke zpracovávání hlavních obchodních a výrobních dokladů. Systém K2 byl koncipován jako otevřená platforma schopná komunikovat s ostatními obchodními aplikacemi. Garantuje plnou integraci i okamžitou aktualizaci dat a umožňuje sledování a kontrolu informačních toků.

Q.gir, vedoucí firma v oblasti dodávek ERP systémů středně velkým firmám v České republice, spojila síly se dvěmi z největších jmen světa internetové komunikace a informační technologie - Tiscali a IBM - a vzniklo tak silné partnerství, díky kterému mohou nyní české firmy provozovat ERP systém formou outsourcingu.

Partnerství kombinuje inovativní ERP systém K2 společnosti Q.gir s výjimečnými technickými zdroji a konektivitou rozsáhlého datového centra firmy Tiscali a bezkonkurenční spolehlivost a výkon serverů IBM xSeries. Díky tomu vznikla na českém trhu komplexní služba pro zajištění vysoce kvalitního a cenově výhodného outsourcingu ERP systému.

Outsourcing ERP systému K2 umožňuje firmám maximalizovat hodnotu řídícího systému pracujícího v reálném čase a zároveň minimalizovat náklady a nároky na čas, vybavení a personál. Tím, že bude provozovat svůj ERP systém i jeho provoz a řízení formou outsourcingu, může zákazník snižovat vysoké náklady na investice do souvisejících technologií, vyhnout se riziku náhlých technologických změn a mít záruku, že bude disponovat nejmodernějšími informačními technologiemi, hardwarem a odbornými znalostmi.

Informační systém K2 je rozsáhlý a modulární ERP systém, vyvinutý v České republice, který byl již implementován u 250 středně velkých podniků. Systém K2 je komplexní a sofistikovaný systém sloužící ke zpracovávání hlavních obchodních a výrobních dokladů. Systém K2 byl koncipován jako otevřená platforma schopná komunikovat s ostatními obchodními aplikacemi. Garantuje plnou integraci i okamžitou aktualizaci dat a umožňuje sledování a kontrolu informačních toků. Mezi výhody systému K2 patří i jeho přehlednost a účelnost. Součástí systému K2 jsou následující moduly: Nákup, Prodej, Kasa, Sklad, Celní sklad a JCD, Výroba, Doprava, Banka, Marketing - CRM, K2 - OLAP (manažerské vyhodnocování dat), Účetnictví, Majetek, Mzdy a personalistika, Přenos dat a Správce systému K2.

Srdcem outsourcingu ERP systému K2 je datové centrum, umístěné v technologickém centru společnosti Tiscali, které zákazníkům zajišťuje zabezpečený a spolehlivý přístup k jejich datům 24 hodin denně, dále záložní zdroj elektrické energie, dokonalou klimatizaci a nepřetržitý monitoring všech instalovaných zařízení a navíc vysokou úroveň zabezpečení a ochrany dat. Neodmyslitelnou součástí outsourcovaného IS jsou datové okruhy, které společnost Tiscali realizuje prostřednictvím své vlastní optické páteřní sítě, která pokrývá celé území ČR. Služby internetové konektivity, které jsou součástí tohoto řešení vykazují téměř nulovou chybovost a garantovanou rychlost a průchodnost dat. Navíc mohou uživatelé outsourcingu využívat výhod široké škály internetových služeb a řešení společnosti Tiscali - jako jsou např. internetové, ale i klasické telefonní služby, služby datového centra (Server Hosting i Housing), samotné internetové konektivity či služeb on-line audio-video přenosů prostřednictvím Internetu - jako volitelné součásti služby.

Služba outsourcingu K2 je provozována na serverových systémech řady IBM xSeries, které byly vybrány pro svou spolehlivost a vysoký výkon. Velmi důležité pro outsourcing systému K2 jsou zabudované prostředky pro plné vzdálené řízení provozu těchto serverů odborníky společnosti Q.gir. Serverové systémy IBM xSeries rovněž plně podporují běh aplikací, které vyžadují nepřetržitý bezvýpadkový provoz. A konečně, z hlediska technického řešení, jsou ideální pro postupný rozvoj datového centra díky tomu, že umožňují jednoduché rozšiřování a zvyšování celkového výkonu prostým přidáváním jednotlivých komponent. Odpadá potřeba vysokých investic na straně zákazníka.

Podle slov ředitele společnosti Q.gir - informační technologie, Jana Mošovského, "umožnily ERP systémy zvýšení a zkvalitnění schopnosti podniků řídit a kontrolovat toky dat, což je základním předpokladem v oblasti řízení každé společnosti. Náklady na zavedení technologie a požadované odborné znalosti pro jejich implementaci a vlastní chod však zamezily v mnoha podnicích střední velikosti využít výhod systému ERP. Nyní, díky revolučním možnostem, které poskytuje outsourcing ERP systému K2, navíc podporovaným bezkonkurenčními technologiemi a službami Tiscali a IBM, budou výhody řízení prostřednictvím našeho moderního ERP systému K2 dosažitelnější a přístupnější než kdykoliv předtím."

Další informace o outsourcingu ERP systému K2 od společnosti Q.gir jsou k dispozici na internetové adrese www.k2.cz, nebo na webových stránkách firmy na www.qgirit.cz.

Q.gir je vedoucí firmou v oblasti ERP systémů pro středně velké podniky v České republice. Q.gir vystupuje na českém trhu v roli systémového integrátora. Na bázi vlastního informačního systému K2 pracuje dnes v každodenním provozu vice než 200 zákazníků z různých průmyslových oborů. Další informace týkající se společnosti Q.gir, informačního systému K2 a partnerské sítě Q.gir jsou k dispozici na www.k2.cz.

 www.tiscali.cz

Článek ze dne 30. dubna 2002 - úterý